Nowa odsłona Halloween nie tak szybko 0

Kilka miesięcy temu kolejny z filmu franczyzy Halloween zrobił wielki krok naprzód. Blumhouse Productions ogłosiło, że od teraz oni przejmują prowadzenie wszystkich projektów. Pojawiła się również informacja, że legendarny John Carpenter zostanie producentem wykonawczym, kreatywnym konsultantem oraz kompozytorem. Wygląda na to, że maszyna jest w ruchu… jednak rozwijany projekt wciąż w powijakach.

Jason Blum, założyciel Blumhouse Founder, zajęty jest teraz pracą przy wchodzącym niedługo do kina Ouija: Narodziny zła, jednak nie zapomina o projekcie związanym z Halloween.

Nie wypracowaliśmy jeszcze podejścia. Nie mamy jeszcze twórców, ani szczególnej koncepcji. Myśleliśmy o filmowcach i pomysłach, ale jeszcze nic nie mamy. Rozmawiamy o tym ze zdolnymi i zręcznymi ludźmi, a każdy ma inne pomysły. Nie wierzę w wymyślanie idei i mówienie twórcy, co ma robić. Mamy trzech do pięciu ludzi, z którymi rozmawiamy. Każdy z nich ma inne pomysły na to, jak ten film powinien wyglądać. Nie dobraliśmy jeszcze grupy, a co za tym idzie, nie mamy konkretnego pomysłu.

Jason Blum jest bardzo uważny w tym, co mówi. Nie wymienia żadnych nazwisk, pozostawia sprawę otwartą. Bez szczególnych wskazówek, nawet trudno zgadywać, o kim może myśleć Blumhouse. Ale można próbować…

Takiego Tweeta zamieścił reżyser Adam Wingard. Choć przez chwilę mógł nic nie znaczyć, jednak istotny jest fakt, że: a. wstawił go tego samego dnia, co Blumhouse/Carpenter swoje oświadczenie, b. jest to jeden z wielu Tweetów, które dotyczyły Halloween i/lub Jasona Bluma tego samego dnia. Może to po prostu oznaczać, że Wingard jest fanem serii bądź zamierza zająć się pracą nad kolejnym filmem. Co więcej, niedawno na ekranach pojawił się nowy film reżysera: Blair Witch…, który nie poradził sobie za dobrze. To tylko spekulacje, ale może to wydarzenie skieruje kroki twórcy w stronę nieco bardziej oryginalnych kreacji.

Niestety na więcej potwierdzonych informacji przyjdzie nam czekać. Mamy jednak nadzieję, że ten długi proces rozwoju produkcji, zaowocuje dobrym efektem końcowym.

Źrodło: cinemablend

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…