Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Data premiery serialu Młody papież w reżyserii Paulo Sorrentino na HBO 0

W piątek, 28 października w HBO i HBO GO odbędzie się premiera nowego serialu Młody papież w reżyserii laureata Oscara Paolo Sorrentino. W główną rolę – postać Piusa XIII, pierwszego amerykańskiego papieża w historii Kościoła, wciela się Jude Law.

fot. materiały prasowe

Lenny Belardo, który przyjął imię Piusa XIII, jest pierwszym amerykańskim papieżem w historii Kościoła. Wszystko wskazuje na to, że wybór tego młodego, ujmującego biskupa na Ojca Świętego jest efektem skutecznej strategii medialnej, jaką przyjęło Kolegium Kardynalskie. Ale pozory mogą mylić. A tym bardziej w miejscu i pomiędzy ludźmi, dla których wielka tajemnica wiary jest życiowym drogowskazem. Tym miejscem jest Watykan, a ci ludzie to hierarchowie Kościoła. Pius XIII wydaje się być pośród nich najbardziej tajemniczy i pełen sprzeczności. Przebiegły i jednocześnie naiwny, ironiczny i pedantyczny, tradycyjny i nowatorski, wątpiący i pewny siebie, melancholijny i bezwzględny Pius XIII doświadcza człowieczej samotności, by odnaleźć Boga, którego mógłby dać ludziom. I sobie samemu. Młody papież jest koprodukcją Sky, HBO i Canal+.

Uznany za wydarzenie tegorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji – serial Młody papież, w reżyserii Paolo Sorrentino (Młodość, Wielkie piękno) to niezwykle wyczekiwana produkcja, w której główną rolę odgrywa dwukrotnie nominowany do Oscara Jude Law (Grand Budapest Hotel). Na ekranie pojawią się również: zdobywczyni Oscara i dwóch Złotych Globów Diane Keaton (Annie Hall), Silvio Orlando (Ojciec Giovanny), Javier Cámara (Przelotni kochankowie), Scott Shepherd (Jason Bourne), Cécile de France (seria filmów Smak życia), Ludivine Sagnier (Miłość i turbulencje), Toni Bertorelli (Włoski kochanek) oraz James Cromwell (Artysta).

Premiera dwóch pierwszych odcinków serialu Młody papież odbędzie się w piątek 28 października o godz. 20.10 w HBO. Obydwa odcinki będą dostępne również tego same dnia w HBO GO. Produkcja będzie emitowana po dwa odcinki co tydzień – zarówno w HBO, jak i w HBO GO.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…