Ile Netflix płaci swoim aktorom? 1

Wypłaty gwiazd filmu i telewizji często stają się przedmiotem publicznej debaty. Netflix wciąż jest nowym graczem na scenie rozrywki telewizyjnej, ale wydaje się, że zapewnia swoim gwiazdom całkiem porządne wypłaty. Nowa ankieta ujawniła najwyższe płace za jeden odcinek serialu dramatycznego i komediowego. Okazało się, że platforma znalazła się w tym rankingu, zajmując trzy z pięciu najwyższych miejsc w kategorii serialu dramatycznego.

Ankieta została przeprowadzona przez Variety, które rozmawiało z aktorami, producentami wykonawczymi, prawnikami, agentami, menadżerami i innymi reprezentantami w celu uchwycenia "siły zarobków" gwiazd na wszystkich poziomach programów telewizyjnych. Wliczono w to seriale pokazywane w primetime, późno w nocy czy w ciągu dnia. W kategorii dramatu, gwiazdy serialu Kochane kłopoty Lauren Graham i Alexis Bledel uplasowały się na czele listy, zarabiając 750 000 dolarów za odcinek. Tuż za nimi znalazł się Mark Harmon (Agenci NCIS) z 525 tysiącami dolarów za odcinek. Kolejny jest Kevin Spacey (House of Cards) wraz z czterema członkami obsady Gry o tron (Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington i Emilia Clarke) – 500 tysięcy dolarów za odcinek.

Łatwo można policzyć, że Graham i Bledel zarobią 3 miliony dolarów za finałowy sezon. Mark Harmon, którego serial NCIS liczy 24 odcinki w sezonie, otrzyma wypłatę 12,6 miliona dolarów, Kevin Spacey 6,5 miliona dolarów, a obsada Gry o tron 5 milionów dolarów za dziesięcioodcinkowy sezon. Z ramienia Netflix na liście znalazł się też Joel Kinnaman – 350 tysięcy dolarów za odcinek
Altered Carbon, Naomi Watts zarobi 275 tysięcy dolarów za odcinek Gypsy.

W kategorii komedia na szczycie listy znaleźli się członkowie obsady Teorii Wielkiego Podrywu: Jim Parsons, Kaley Cuoco i Johnny Galecki z milionem dolarów za odcinek. Dwayne Johnson zarobi 400 tysięcy za odcinek serialu HBO Gracze. Netflix reprezentuje kolejne trzy miejsca na liście: Drew Barrymore 350 tysięcy za odcinek Santa Clarita Diet, Emma Stone i Jonah Hill również 350 tysięcy za odcinek serialu Maniac.

Nikt z tej listy nawet się nie zbliża do Judge Judy Sheindlin, która zarabia 47 milionów dolarów za rok nagrywania serialu dla TV. Cóż, w głowie może się zakręcić od podanych kwot. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o gwiazdach znajdujących się na liście, można odwiedzić stronę Variety.

Źrodło: tvweb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…