Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Guy Ritchie wyreżyseruje aktorskiego Aladyna 0

The Hollywood Reporter donosi, że Guy Ritchie zasiądzie na krześle reżysera na planie aktorskiej wersji Aladyna. Film stworzony zostanie pod skrzydłami Walt Disney Studios i wejdzie w poczet remaków słynnych animacji.

To dziwny wybór, zważywszy, że Ritchie znany jest głównie z tworzenia komedii gangsterskich z kultowym Przekrętem na czele. Prócz tego spod jego ręki wyszły dwie produkcje o Sherlocku Holmesie, a 24 marca 2017 swoją premierę będzie miał King Arthur: Legend of the Sword. Możliwe zatem, że Ritchie zmienił swoje twórcze upodobanie.

Aladyn Disneya powstał na podstawie jednej z Baśni tysiąca i jednej nocy. Film z 1992 roku wyreżyserował Ron Clements i John Musker, który wcześniej stworzył Małą Syrenkę, a później był odpowiedzialny za Herkulesa, Planetę skarbów oraz Księżniczkę i żabę. Aladyn był nominowany do pięciu Oscarów – ostatecznie zdobył dwa, w tym za najlepszą muzykę oryginalną i najlepszą piosenkę A Whole New World.

Autorem nowego scenariusz jest John August – twórca uważa, że przemycił do swojego tekstu wszystkie elementy muzyczne z oryginału z 1992 roku. Film wyprodukowany zostanie przez Dana Lina, który zrealizował m.in. Sherlocka Holmesa i LEGO.PRZYGODĘ. Aladyn będzie kolejną aktorską wersją słynnej animacji, tuż po Księdze dżungli, Kopciuszku i Czarownicy. Walt Disney Studios planuje zrealizować również Króla Lwa, Dumbo, Piękną i bestię oraz Mulan.

Data premiery lub rozpoczęcia zdjęć nie jest jeszcze znana.

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…