32. Warszawski Festiwal Filmowy 2016 - co warto zobaczyć? 0

W piątek rozpoczął się 32. Warszawski Festiwal Filmowy – ważny punkt w kalendarzu każdego kinomana. Przyjrzyjmy się kilku filmom, które według nas warto zobaczyć w najbliższym tygodniu podczas trwania wydarzenia.

www.wff.pl

Nauczycielka, reż. Jan Hřebejk
Komunistyczna Czechosłowacja lat 80. XX wieku. Zwyczajna szkoła, zwyczajna klasa i nowa nauczycielka, która chce bardzo dobrze poznać swoich uczniów, a właściwie ich rodziny. Pod pozorem zaprzyjaźniania się z rodzicami. A trudno jej odmówić, bo należy do partii. Główna aktorka, Zuzana Mauréry, otrzymała za swoją kreację nagrodę na tegorocznym festiwalu w Karlowych Warach.
Multikino 1: wtorek, 11 paź 21:00

Nauczycielka

Mama Rosa, reż. Brillante Mendoza
Doceniony w Cannes obraz współczesnej Manili, stolicy Filipin, w której żeby utrzymać rodzinę, nie wystarczy codzienna legalna praca. Główna bohaterka, Rosa (najlepsza aktorka na festiwalu w Cannes) handluje narkotykami w swoim małym sklepiku. Znają ją wszyscy, jest lubiana, jednak jak długo można bezkarnie żyć z przestępczości?
Multikino 1: sobota, 15 paź 21:00

To tylko koniec świata, reż. Xavier Dolan
Kolejny film z Cannes – młody pisarz wraca po latach do domu, żeby pogodzić się z rodziną i powiedzieć im o tym, że umiera. Nie wszystko jednak układa się tak, jakby tego oczekiwał… Najnowszy film Dolana pozostawia wiele do życzenia, dalej jest filmem Dolana i tym samym nie można go przegapić. Dla tych, którzy nie zdążą w czasie festiwalu – polska data premiery nie została jeszcze ustalona, ale to raczej niemożliwe, żeby nie trafił do kin.
Multikino 1: piątek, 14 paź 21:00
Multikino 2: sobota, 15 paź 18:30

To tylko koniec świata

Mali Blues, reż. Lutz Gregor
Film dokumentalny o sytuacji w Mali po wprowadzeniu przez radykalnych islamistów zakazu słuchania i tworzenia muzyki. Paradoksalnie jest to jednak przede wszystkim obraz bogatej kultury muzycznej kraju i przegląd najważniejszych osobowości muzyki malijskiej.
Kinoteka 2: wtorek, 11 paź 19:00

Houston mamy problem, reż. Žiga Virc
Dość niekonwencjonalne spojrzenie na historię Jugosławii z czasów II wojny światowej. Jest to mockument (fikcja udająca dokument) o tym, jak to Jugosławia dzięki przyjaznemu wujkowi Josipowi Broz Tito brała udział w programie kosmicznym, obok USA i ZSRR. Co jest elementem fikcji, co dokumentem, pozostawione jest ocenie widza.
Kinoteka 3: wtorek, 11 paź 21:00
Kinoteka 3: sobota, 15 paź 13:30

Houston mamy problem

Festiwal zakończy sie w niedzielę 16-go października. Pełen program jest dostępny na stronie: www.wff.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…