Obsada Mulan w całości złożona z chińskich aktorów

Pewien czas po tym, jak Disney oficjalnie ogłosił datę realizacji autorskiej Mulan na 2018 rok w mediach pojawiła się informacja, jakoby nową miłością głównej bohaterki był 30-letni Europejczyk, który początkowo zainteresowany jest jedynie kobietami i pieniędzmi. Twórcy szybko zdementowali te plotki, podkreślając, że obsada filmu złożona będzie w dużej mierze z aktorów chińskiego pochodzenia.

Pierwszy scenariusz był jedynie punktem wyjścia, dla nowego wglądu w historię, która czerpać będzie zarówno z tradycyjnej ballady Mulan i z filmu animowanego z 1998 roku. Mulan jest i zawsze będzie jej głównym bohaterem, a wszystkie postacie ważne w fabule zagrane zostaną przez chińskich aktorów.

brzmiało oświadczenie Disneya.

Jakiś czas temu na portalu Vulture pojawiła się wiadomość, że scenariusz wybiela historię Mulan. Biorąc pod uwagę raport Disneya możliwe, że twórcy znacznie zdeformowali skrypt, który w oryginalne miał mieć ponad połowę stron poświęconych białemu kupcowi zakochującemu się w Mulan – ze wzajemnością. Później walczy, aby ją chronić w licznych bitwach. To ten człowiek dostaje zaszczyt zmierzenia się z wrogiem całych Chin, a nie Mulan.

Jak widać (na szczęście) scenariusz uległ kilku poprawkom.

Źrodło: movieweb.com


Kornel Nocoń
Filmoznawca. Fan kina niekonwencjonalnego, oderwanego od ogólnie obowiązujących schematów. Mimo to ogląda wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce – począwszy od produkcji klasy B, skończywszy na nowofalowych naleciałościach każdego z europejskich krajów.