Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Spotkanie z aktorami Dywizjonu 303 w ramach 7. Nocy w Instytucie Lotnictwa 0

Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Maciej Marczewski, Nikodem Rozbicki, Piotr Witkowski, Maciej Cymorek, Jan Wieczorkowski, Wacław Warchoł, Dariusz Toczek i Aleksander Wróbel to aktorzy, których – obok Macieja Zakościelnego i Piotra Adamczyka – zobaczymy w filmie Dywizjon 303. Z gwiazdami produkcji będzie można się spotkać w trakcie 7. Nocy w Instytucie Lotnictwa, która odbędzie się 14 października w Warszawie.

Do udziału w wydarzeniu zapraszają producent Dywizjonu 303 – Film Media SA oraz dystrybutor obrazu – Kino Świat. Wyczekiwana od lat superprodukcja o polskich lotnikach walczących w słynnej Bitwie o Anglię, realizowana jest na podstawie bestsellerowej powieści Arkadego Fiedlera. Na ekrany kin trafi w 2017 roku. Zdjęcia do filmu kręcone są w Polsce i Wielkiej Brytanii, zaś budżet widowiska wynosi 14 mln zł.

Film Media SA oraz Kino Świat zapraszają gości 7. Nocy w Instytucie Lotnictwa do specjalnie przygotowanej strefy, odsłaniającej kulisy wyczekiwanej od lat superprodukcji o polskich lotnikach walczących w słynnej Bitwie o Anglię. Eksponaty, kostiumy i legendarne mundury najlepszej i najskuteczniejszej jednostki myśliwskiej z czasu II wojny światowej, specjalnie odtworzone na potrzeby produkcji filmu "Dywizjon 303", przeniosą uczestników w ten niezwykły czas.

Wśród atrakcji znajdą się m.in.:
- Replika legendarnego modelu Hawker Hurricane Mk. I w skali 1:1 na co dzień wystawiana w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie
- Kabiny Messerschmitt Bf 109E i Hawker Hurricane Mk. I wybudowane na potrzeby filmu w skali 1:1
- Modele Hawker Hurricane Mk. I, Messerschmitt Bf 109E oraz PZL P11c w skali 1:5
- Odtworzony fragment dyspersalu, w którym polscy piloci spędzali czas w oczekiwaniu na rozkaz do walki w przestworzach.

Ponadto aktorzy: Krzysztof Kwiatkowski, Nikodem Rozbicki, Tomasz Mandes, Wacław Warchoł, Aleksander Wróbel, Piotr Witkowski, Sławomir Mandes oraz twórcy filmu opowiedzą o przygotowaniach i realizacji filmu Dywizjon 303.

14 października 2016, godz. 19.00, Instytut Lotnictwa, al. Krakowska 110/114, wstęp wolny.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…