Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Korona królowej - TVP tworzy serial o Jagiellonach 0

Telewizja Polska nie porzuca planu stworzenia serialu historycznego o Jagiellonach. Produkcja, która początkowo miała nosić tytuł "Złotych wiek", będzie znana od teraz jako "Korona królowej". Kiedy przewidziano premierę?

Serial na antenę trafi wiosną 2017 roku. Ze słów prezesa Telewizji Polskiej, Jacka Kurskiego wynika, że co weekend będą prezentowane dwa nowe odcinki produkcji. Podobno projekt na podstawie scenariusza autorstwa Marii Ciunelis jest w zaawansowanym stadium. Jego akcja będzie umiejscowiona w XVI-wiecznej Polsce i zapowiadana jest jako dramat historyczno-kostiumowy. Na razie nie posiadamy szczegółów dotyczących obsady aktorskiej tego projektu.

Pierwotnie serial miał być następcą kultowego Klanu, który miał zostać zdjęty z ramówki Telewizji Polskiej. Akcja rzeszy fanów sprawiła jednak, że TVP zdecydowało się na jego kontynuowanie, a producenci otrzymali nowe umowy. I to właśnie dlatego produkcja "Korony królowej" została przesunięta. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na dalsze informacje dotyczące tego projektu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Elizabeth_Linton 2016-10-12

Nie dziwi mnie ten pomysł szczególnie po sukcesie tureckiego "Wspaniałego stulecia". Fajnie, że chcą kręcić serial historyczny, jednak wątpię by był on dobry.

Proszę czekać…