Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Nie żyje polski aktor, Andrzej Kopiczyński 1

Ostatnie kilka dni są dla polskiego kina naprawdę bolesne. W weekend dowiedzieliśmy się o śmierci legendarnego reżysera Andrzeja Wajdy. Dzisiaj pojawiła się natomiast wieść o odejściu z tego świata aktora, Andrzeja Kopiczyńskiego.

O śmierci aktora poinformował dziennik Super Express. Ta informacja została potwierdzona przez Olgierda Łukaszewicza, prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Andrzej Kopiczyński miał 82 lata. Aktor od dłuższego czasu przebywał w szpitalu, a jego stan był poważny. Chorował od lat na alzheimera.

Największą sławę aktorowi urodzonemu 15 kwietnia 1934 w Międzyrzecu Podlaskim przyniosła rola Stefana Karwowskiego w serialu Czterdziestolatek. Ta kreacja przyniosła mu nie tylko rozgłos, ale także sympatię polskiej widowni. Na swoim koncie ma jeszcze występy w takich serialach jak Lokatorzy czy Kolumbowie. Oglądać mogliśmy go także w filmach – Znachor, Filip z konopi czy Ogniem i mieczem.

Źrodło: Super Express

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
rafalll 2016-10-13

Andrzej Kopiczyński to najlepszy polski aktor wielka szkoda, że odszedł :(

Pamiętam go z roli w serialu lokatorzy, a tutaj jak mądrze wypowiada się o mikołaju koperniku https://www.youtube.com/watch?v=MbNLMud35HU

Proszę czekać…