Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Tytanowa biel walczy o nagrody na kolejnych międzynarodowych festiwalach 0

Tytanowa Biel, debiut reżyserski Piotra Śmigasiewicza rozpoczął dobrą passę światową premierą podczas Montreal World Film Festiwal. Film jest zapraszany do udziału w kolejnych międzynarodowych festiwalach. Najbliższy to Cairo International Film Festiwal. Film będzie też miała okazje zobaczyć publiczność Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago.

fot. materiały prasowe

W ramach pokazów specjalnych zostaną zaprezentowane jedynie dwa wyselekcjonowane filmy pełnometrażowe Tytanowa Biel i ostatnie dzieło naszego wybitnego reżysera Andrzej Wajdy Powidoki. Duże zainteresowanie filmem ze strony festiwali i trwające negocjacje z dystrybutorami spowodowały, że producent zdecydował o przesunięciu polskiej premiery na 2017 r. Już wiadomo, że jesienią 2017 r. Tytanowa Biel zobaczymy w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Australii, Słowacji, Estonii, Danii, Szwecji, Nigerii oraz na Węgrzech, Litwie i Łotwie.

Tytanowa Biel jest długometrażowym, fabularnym debiutem scenarzysty i reżysera Piotra Śmigasiewicza i producenta Jakuba Rudnika. To historia Dominika (w tej roli Piotr Adamczyk), doktoranta Uniwersytetu Wrocławskiego, zajmującego się historią sztuki, który na zlecenie profesora (Torsten Voges), wyrusza do Porto Ercole. Jego zadaniem jest zebranie materiału o najbardziej tajemniczym okresie życia Caravaggia. Gdy poznaje Silvię (Alessandra Mastronardi) i miejscowego księdza Paolo (Luca Calvani), niespodziewanie staje się częścią kryminalnej intrygi, krok po kroku odkrywając skrzętnie skrywaną tajemnicę niepozornego miasteczka. Okazuje się, że świat sztuki, który Dominik znał do tej pory, nie jest tym, czym mógł się wydawać…

Obraz jest polską produkcją z międzynarodową obsadą. W roli głównej zobaczymy Piotra Adamczyka. W pozostałych rolach występują: Luca Calvani, Alessandra Mastronardi, Torsten Voges, Gedeon Burkhard oraz Daniel Olbrychski i Paulina Holtz. W filmie, oprócz oryginalnej muzyki skomponowanej przez Pawła Mykietyna, usłyszymy utwory włoskiego kompozytora Carlo Gesualdo da Venosa, rówieśnika Caravaggia (XVI w.). Mocnym atutem filmu są też wyjątkowe zdjęcia, za które odpowiada Arkadiusz Tomiak.

38 Międzynarodowy Festiwal w Kairze/38th Cairo International Film Festival odbędzie się 15-24 listopada 2016 r. 28 Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce/28thPolish Film Festival in America odbędzie się 5-20 listopada 2016 r. w Chicago.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…