Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Ang Lee nie wyreżyseruje Mulan dla Disneya 0

Walt Disney ogłosił niedawno, iż zamierza stworzyć aktorką wersję historii o Mulan. W mediach pojawiła się informacja, która głosiła, że wytwórnia rozpoczyna międzynarodowe poszukiwania aktorów, którzy wezmą udział w tym projekcie. Dodatkowo włodarze studia mają nadzieje znaleźć chińskiego filmowca, który zajmie się reżyserią.

Pierwszym i najbardziej oczywistym wyborem wydawał się być laureat dwóch Oscarów, Ang Lee. Niestety dla Walta Disneya odrzucił on taką możliwość. Do mediów nie wypłynęła informacja, dlaczego uznany reżyser postanowił nie skorzystać tej okazji. Mówi się jednak, że głównym powodem takiej decyzji jest Sony Pictures, które również przygotowuje swoją wersję Mulan. Podobnie jak Disney, oni również chcą zrobić film z chińską obsadą i reżyserem.

Dystrybutorem najnowszego filmu stworzonego przez Anga LeeBilly Lynn's Long Halftime Walk jest własnie Sony. I całkiem możliwe, że pomiędzy oboma stronami jest już jakieś porozumienie dotyczące projektu zekranizowania ballady o młodej dziewczynie, która postanawia przebrać się za mężczyznę, aby dołączyć do armii zamiast swojego ojca. Oczywiście istnieje też taka możliwe, że Lee najzwyczajniej w świecie nie jest po prostu zainteresowany reżyserią filmu Disneya.

Prawdą jest jednak to, że Walt Disney w ostatnich latach odnosi wielkie kasowe sukcesy związane z filmami live-action, które wcześniej debiutowały jako filmy animowane. Alicja w Krainie Czarów, Czarownica, Kopciuszek czy nie dawna Księga Dżungli zrobiły na świecie miliardy dolarów. W przyszłym roku do kin wejdzie kolejna tego typu produkcja – Piękna i Bestia z Emmą Watson w roli głównej. Jeśli chodzi o aktorską wersję Mulan, to ta zawita do kin 9 listopada 2018 roku.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…