Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Ile w pierwszy weekend zarobi Doktor Strange? 0

Premiera nowego filmu Marvela – w tym przypadku mówimy o widowisku Doktor Strange – to zawsze spore wydarzenie w świecie kina. Jednym z ważniejszych pytań, jakie zadają sobie fani oraz twórcy jest to dotyczące finansowego aspektu – jak duże pieniądze w weekend otwarcia zarobi kolejny tytuł należący do filmowego uniwersum Marvela?

fot. materiały prasowe

Szacuje się, że otwarcie Doktora Strange'a będzie wahało się pomiędzy 50, a 75 milionami dolarów. Jak wiadomo będzie to wprowadzenie nowej postaci do uniwersum, dlatego też Marvel Studios jest świadome tego, że ten obraz nie będzie bił żadnych kasowych rekordów. Włodarze studia liczą jednak, że Doktor Strange da radę pokonać wynik Ant-Mana, który zadebiutował w ubiegłym roku. Wówczas film Peytona Reeda zarobił na dzień dobry 57,2 mln dolarów.

Dla Marvela ważne jest także to, aby film nie zarobił mniej niż 55 mln dolarów. Wówczas okaże się, że Doktor Strange to produkcja z najgorszym otwarciem w historii Marvel Cinematic Universe. Do tej pory ostatnie miejsce na tej liście piastuje The Incredible Hulk. Jeśli jednak sprawdzą się te pozytywne przewidywania analityków, to może się okazać, że Benedict Cumberbatch i spółka zgarną w pierwszy weekend więcej niż pierwsze odsłony Thora oraz Kapitana Ameryki (filmy te zarobiły po 65 mln dolarów).

Z pewnością otwarcie powyżej 65 mln dolarów uznane zostałoby jako sukces. I jest spora szansa na to, że tak się stanie. Pierwsze opinie na temat filmu są naprawdę znakomite i mogą przekonać niezdecydowanych widzów do odwiedzenia kina w pierwszy weekend listopada. Premiera widowiska Doktor Strange już 4 listopada (w Polsce jeszcze wcześniej bo 26 października). A Wy wybieracie się na film Scotta Derricksona do kina?

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…