Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Serialowa Wojna światów powstanie dla MTV 0

Stacja MTV jest zainteresowana stworzeniem serialowej wersji jednej z klasycznych książek sci-fi autorstwa Herberta George’a Wellsa – "Wojna światów". Tytuł ten doczekał się już kilku ekranizacji kinowych. Najbardziej znana jest ta z 2005 roku, za którą stał Steven Spielberg, a jej gwiazdą był Tom Cruise.

Głównym producentem serii miałby być twórca serialu Teen Wolf: Nastoletni wilkołak, Jeff Davis. Oprócz niego producentami byliby także Andrew Cochran, Josh Barry i Jeff Kwatinetz. Plotki głoszą, że ten projekt jest marzeniem i pasją Barry’ego, którego dziadek – Gene Barry – miał okazję występować w filmie Wojna światów z 1953 roku. Wojna światów

"Wojna światów" to powieść z gatunku sci-fi, która została wydana w 1898 roku. Przedstawia ona inwazję Marsjan na Ziemię. Przybysze chcą opanować naszą planetę, a ludzie byliby dla nich źródłem pożywienia. Wells opisał w swojej wizji różne postawy społeczne, przejawiane przez ludzi w obliczu globalnego zagrożenia. Książka uważana jest za jedną z najważniejszych w historii światowej literatury fantastycznej. Należy do kanonu gatunku i na wiele lat wprowadziła fantastykę na tory apokaliptycznych wizji przyszłości.

Źrodło: ComingSoon / wikipedia

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…