Po prostu kocham kino :)

KONKURS: Opera za trzy grosze w Multikinie [zakończony] 0

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu „Opera za trzy grosze”. Sztukę w ramach cyklu „National Theatre Live w Multikinie” będzie można zobaczyć dwukrotnie 20 października oraz 13 grudnia 2016.

W konkursie zwycięża kajaw1 – GRATULUJEMY!

Nowe spojrzenie na muzyczne arcydzieło Brechta i Weilla – w stylu czarnego komiksu.
Londyn przygotowuje się do uroczystej koronacji królowej. Złodzieje są w gotowości, dziwki czekają na okazję, policja z trudem stara się utrzymać cały ten rozgardiasz pod kontrolą. Pan i pani Peachum, nieoficjalni przywódcy londyńskich żebraków, także wyczekują dnia koronacji jako okazji do dużego zarobku. Radosny nastrój małżonków mąci tylko to, że ich córka Polly nie wróciła na noc do domu. Za chwile okaże się, że dziewczyna poślubiła przestępcę, nożownika Mackie Majchra.

„Opera za trzy grosze” powstała z inspiracji „Operą żebraczą” Johna Gaya z 1728 roku. Dzieło z gatunku ‘ballad opera’, luźno złożone z ciągu dialogów, piosenek i arietek odnoszących się do aktualnej sytuacji społeczno-obyczajowej, odkrył ponownie Brecht i na jego bazie postanowił stworzyć współczesną wersję. O skomponowanie muzyki zwrócił się do uważanego wówczas za jednego z najbardziej awangardowych kompozytorów – Kurta Weilla. Muzyka okazała się przebojowa, a najbardziej znany song „Ballada o Mackie Majchrze” do dziś bywa wykonywany przez najwybitniejszych śpiewaków estrady i opery.

The National Theatre wystawia „Operę za trzy grosze”, starannie dobierając realizatorów i wykonawców. Adaptacji dokonał Simon Stephens („Dziwny przypadek psa nocną porą”), reżyseruje Rufus Norris, dyrektor artystyczny NT („Każdy”, „Zawsze piękne”). Scenografię zaprojektowała Vicki Mortimer, która swoją karierę zaczynała u boku słynnego brytyjskiego choreografa Wayne’a McGregora. Za stronę muzyczną odpowiada David Shrubsole, choreografię przygotowała Imogen Knight, reżyserii świateł podjął się Paule Constable, wybitny realizator oświetlenia współpracujący z najważniejszymi scenami teatralnymi i operowymi świata, z nowojorską The Metropolitan Opera włącznie. W głównych rolach zobaczymy Rory’ego Kinneara („Hamlet”, Bill Tanner w trzech filmach o Jamesie Bondzie) jako Mackie Majchra oraz Rosalie Craig („Jak wam się podoba”) jako Polly Peachum.

KONKURS

Z okazji tego wydarzenia mamy dla Was konkurs, a w nim do wygrania podwójne zaproszenie na spektakl "Opera za trzy grosze" 20. października 2016 roku godz. 19:00 w Multikinie Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

ZADANIE KONKURSOWE

1. Oceń chociaż pięć filmów w naszym portalu w trakcie trwania konkursu i w zgłoszeniu podaj ich tytuły. (Na stronie filmu należy przyznać odpowiednią wg preferencji ilość gwiazdek od 1 do 10).

REGULAMIN KONKURSU
Proszę zapoznać się z regulaminem konkursu.
1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy podać:
- tytuły ocenionych filmów,
- login na FDb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników)
- imię i nazwisko oraz wybrane Multikino (Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady lub Zabrze)
- w tytule maila proszę wpisać: Opera za trzy grosze

Brak jednej z powyższych danych czyni zgłoszenie nieważnym.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie. Kolejne zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.
4. Na odpowiedzi czekamy do 19.10.2016 do końca dnia. Osoby, które prześlą odpowiedzi jako pierwsze oraz spełnią wszystkie punkty regulaminu otrzymają nagrody.
5. Wyniki podamy 20.10.2016 do godz. 15.00 na stronie głównej FDb.pl, laureaci zostaną poinformowani drogą mailową.
6. Nagrody będą do odbioru w dniu seansu w wybranym Multikinie.

Die Dreigroschenoper | The Threepenny Opera
Opera za trzy grosze
sztuka z muzyką w ośmiu obrazach z prologiem (1928)
muzyka: Kurt Weill (1900–1950)
libretto: Bertolt Brecht (1898–1956) wg Johna Gaya (1685–1732)
współpraca z librecistą: Elisabeth Hauptmann (1897–1973)
przekład na angielski i adaptacja: Simon Stephens (*1973)
Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności 22.09.2016.

Obsada:

Sarah Amankwah jako Filch
Hammed Animashaun jako Jimmy ‘Retail’
Toyin Ayedun-Alase jako Vixen
Jamie Beddard jako Matthias, znany także jako Cień
Rebecca Brewer jako Betty
Andrew Buckley jako Walter, znany także jako Uczony
Ricky Butt jako Ruby
Rosalie Craig jako Polly Peachum, córka Celii i Jonathana
Matt Cross jako oficer Smith
Peter De Jersey jako inspektor „Tygrys” Brown
Haydn Gwynne jako Celia Peachum
Nick Holder jako Jonathan Jeremiah Peachum, jej mąż
George Ikediashi jako Śpiewak uliczny
Rory Kinnear jako kapitan Macheath, znany także jako Mackie Majcher
Debbie Kurup jako Lucy Brown
Sharon Small jako Jenny Diver
Dominic Tighe jako Robert, znany także jako Lodziarz
oraz Mark Carroll, Conor Neaves, Wendy Somerville

format obrazu i dźwięku: HD & DD
język: angielski
Przedstawienie z polskimi napisami.
czas trwania: około 180 minut (w tym jedna przerwa)
Przedstawienie dla widzów od 15 lat

Spektakl zobaczymy:
20 października 2016 o godzinie 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady oraz Zabrze.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…