Leonardo DiCaprio zrobi film o Kapitanie Planecie

Wytwórnia Paramount Pictures we współpracy ze studiem Appian Way, które należy do Leonardo DiCaprio stworzy film o przygodach Kapitana Planety. Produkcja będzie bazowała na serialu kreskówkowym z lat dziewięćdziesiątych – Captain Planet and the Planeteers.

Głównymi bohaterami serialu animowanego była piątka nastolatków, która działała wspólnie, aby zachęcić do ochrony środowiska i zmiany postawy wobec zagrożonej natury. Z ekologicznymi katastrofami radzili sobie w stylu superbohaterów, dzięki magicznym pierścieniom, które dawały im moc nad poszczególnymi ziemskimi żywiołami: ziemią, wiatrem, wodą, ogniem i sercem. Kiedy sytuacja wymykała się spod kontroli i nie dawały już rady sami wzywali do pomocy superbohatera o imieniu Kapitan Planeta.

Scenariusz do filmu zostanie napisany przez duet Glen Powell i Jono Matt. Na razie nie jest znane nazwisko człowieka, który zasiądzie na stołku reżyserskim. Całkiem możliwe, że reżyserią zajmą się również sami scenarzyści. Jak twierdzą, akcja filmu będzie umiejscowiona kilka lat po wydarzeniach znanych z serialu animowanego, a sam Kapitan Planeta będzie już wyczerpany ze zmęczenia i pomoc dzieciaków będzie mu potrzebna, jak nigdy wcześniej.

Źrodło: The Hollywood Reporter


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)