Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Wiemy dlaczego Ang Lee nie wyreżyseruje Mulan 0

W ostatnim czasie sporo mówi się na temat aktorskiego filmu Mulan. W mediach pojawiają się coraz to nowsze wieści odnośnie obsady aktorskiej oraz reżysera. Niedawno informowaliśmy Was o tym, iż Walt Disney chciałby, aby za kamerą produkcji stanął chiński filmowiec. Faworytem wydawał się być Ang Lee, który zdecydował się jednak na odrzucenie tej oferty. Teraz poznaliśmy szczegóły takiej, a nie innej decyzji.

Jak się okazuje laureat dwóch Oscarów ma na oku inny projekt, który kolidowałby z przygotowaniem dla Disneya opowieści o Mulan. Reżyser chce nakręcić dramat bokserski, który opowie o legendarnym pojedynku Muhammada Aliego z Joe’em Frazierem. Walka odbyła się 1 października 1975 roku i do dzisiaj uchodzi za jedną z najlepszych w historii boksu. Tytuł tego pojedynku – oraz samego filmu – brzmi "Thrilla’ in Manilla".

Cóż, mam na oku inny pomysł, który chciałem zrealizować jeszcze przed nakręceniem "Billy Lynn’s Halftime Walk". Będzie to film bokserski. Zajmuję się aktualnie tym i nie zamierzam nikogo wstrzymywać. Mulan brzmi jak świetny projekt, jednak teraz skupiam się na czymś innym.

powiedział Ang Lee

Chiński filmowiec od kilku lat planuje stworzenie tego filmu. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się w 2013 roku. Wydaje się, że teraz nadejdzie czas, w którym Lee wreszcie nakręci wyczekiwaną produkcję. Co ciekawe powstanie ona w 3D.

Źrodło: Cinema Blend

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…