The Walt Disney Studios pobija rekord 0

Rok 2016, jak do tej pory, jest najlepszym rokiem dla The Walt Disney Studios. Studio do 16 października zarobiło 3,566 miliarda dolarów, pobijający w ten sposób swój zeszłoroczny rekord (3,565 miliarda dolarów).

Wcześniej tego roku, 6 lipca, Disney ustanowił nowy rekord, sięgając 3 miliardów dolarów na całym świecie. Należy jednak pamiętać, że przed studio są jeszcze wielkie premiery: Doktor Strange, Vaiana: Skarb oceanu iŁotr 1. Gwiezdne wojny – historie.

Na sukces Disney’a w 2016 roku do tej pory złożyły się filmy wyprodukowane we współpracy z innymi markami. Są to:

· Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów Marvela, który zrobił 1,15 miliarda dolarów i znajduje się na pierwszej pozycji zarobków na rynku amerykańskim, jak i światowym,
· animacja Disney’a Zwierzogród zarobiła 1,023 miliarda dolarów. To największy film animowany, który doczekał się dystrybucji w Chinach – 235 miliona dolarów.
· Księga dżungli, która zarobiła 966 miliona dolarów. Film zajmuje topowe miejsce w Indiach, wśród zachodnich produkcji.
· Gdzie jest Dory? Pixara z 1,011 miliardem dolarów na koncie.

Dodatkowo Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy, które zadebiutowały w grudniu 2015 roku, przyniosły 1,13 miliarda dolarów zysku.
To wyjątkowo dobry rok dla Disney’a.

Źrodło: http://www.comingsoon.net/

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…