Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Popularność Netfliksa rośnie z dnia na dzień - przybyło 3,5 mln subskrybentów 1

Netflix nie zwalnia tempa i odnosi kolejne sukcesy. Nie tylko na własnym podwórku, ale także arenie międzynarodowej. W III kwartale 2016 roku amerykańska platforma zanotowała ponad 3,5 mln nowych użytkowników na całym świecie. 370 tysięcy pochodzi z samych Stanów Zjednoczonych! Wyniki przebiły wszelkie prognozy analityków, a to i tak nie koniec dobrych wiadomości.

Najbardziej sceptyczni analitycy mówili o tym, iż Netflix na świecie zyska "zaledwie" 2 mln nowych użytkowników. Na amerykańskim rynku miało ich być tylko 130 tysięcy. Jak widać ludzie zajmując się analizami i badaniem rynku pomylili się sporo w swoich obliczeniach. Obecnie na całym świecie z usług amerykańskiej platformy korzysta 83 mln subskrybentów.

Oczywiście nowi użytkownicy dają także większe przychody Netfliksowi. Jak donoszą finansowe raporty, w ciągu trzech miesięcy zakończonych 30 września bieżącego roku, streamingowy gigant zarobił 2,2 mld dolarów. Oznacza to, że przychód wzrósł aż o 30 procent. Zysk netto Netfliksa wyniósł natomiast 51,5 mln dolarów.

Netflix znakomicie radzi sobie także na giełdzie. Rynek pozytywnie zareagował na finansowe wyniki platformy i akcje firmy wzrosły o 20 procent. Obecnie osiągnęły one cenę 119 dolarów za akcję.

Źrodło: wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…