Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Warner Bros. znów roześle bilety do Fabryki Czekolady 1

Variety donosi, że Warner Bros. zakupiło prawa do postaci Willy’ego Wonka z prozy Roalda Dahla Estate’a. Studio planuje zrealizować prequel oparty na życiu dyrektora Fabryki Czekolada.

Zamiast bazować na książce Charlie i Fabryka Czekolady z 1964 roku oraz jej kontynuacji Charlie and the Great Glass Elevator z 1972, film skupi się na wcześniejszych przygodach ekscentrycznego Willy’ego Wonki. Planowana fabuła opowie o młodości dyrektora, a kolejne postacie z serii, takie jak Charlie Bucket, pojawią się w opcjonalnych sequelach – oczywiście jeśli produkcja okaże się sukcesem.

Charlie i Fabryka Czekolady została już dwukrotnie przełożona na język kina – pierwszy raz w 1971 roku, a w Willy’ego Wonkę wcielił się wtedy Gene Wilder, tworząc jedną ze swoich najbardziej pamiętnych kreacji. Po raz drugi prozę Roalda Dahla Estate’a zreinterpretował Tim Burton, produkując w 2005 swoją wersję historii o niegrzecznych dzieciach, jak zawsze ekscentrycznym Johnnym Deppie i hektolitrach czekolady. Charlie and the Great Glass Elevator nigdy nie doczekała się własnego widowiska, choć elementy tej książki można znaleźć w obu wspomnianych już filmach. Roald Dahl Estate pracował również na trzecią częścią serii, Charlie in the White House, jednak zmarł w 1990 roku przed jej ukończeniem.

Producentem prequelu o Willym Wonce ma zostać David Heyman, wcześniej ściśle związany z serią o Harrym Potterze, a scenariusz napisze Simon Rich (W głowie się nie mieści, Sekretne życie zwierzaków domowych). Nie wiadomo jeszcze, kto zasiądzie na krześle reżysera.

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

KubiQ 2016-10-20

Za scenariusz ma odpowiadać autor dwóch najbardziej "dziurawych" animacji ostatnich kilku lat? To się nie skończy dobrze…

Proszę czekać…