Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Koniec banicji na dobre? Mel Gibson z nagrodą! 0

Jeszcze do niedawna Mel Gibson uchodził za prawdziwą persona non grata w hollywoodzkim półświatku. Bicie kobiet i wyzywanie Żydów po napojach wyskokowych sprawiło, że gwiazdor nie był zapraszamy na salony, a filmowi producenci nie chcieli go zatrudniać.

Na szczęście dla samego Gibsona zmieniło się to jakiś czas temu. Dostał szanse, którą wykorzystał. Jego najnowszy film – Przełęcz ocalonych – jest podobno prawdziwą perłą i potencjalnym hitem tego roku. Wojenne widowisko zostało pokazane premierowo na festiwalu fimowym w Wenecji, gdzie widzowie przyjęli je niezwykle ciepło i zakończyło się nawet owacją na stojąco. Teraz Mel Gibson zostanie ponownie nagrodzony za swój pierwszy wyreżyserowany od dekady film.

Aktor, a także reżyser dostanie tegoroczną nagrodę Hollywood Film Awards za najlepszą reżyserię. Wygląda, więc na to, że Hollywood oficjalnie wybaczyło niecne uczynki Gibsonowi. Nagroda zostanie wręczona 6 listopada na uroczystej gali, która odbędzie się już po raz dwudziesty.

Przełęcz ocalonych to historia Desmonda T. Dossa (w tej roli Andrew Garfield), amerykańskiego żołnierza, a także sanitariusza, który w trakcie II wojny światowej odmówił noszenia broni. Pomimo oskarżeń o tchórzostwo, Doss nie złamał się i był wiernym swoim przekonaniom. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Premiera filmu już 4 listopada.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…