Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Obcy: Przymierze z nowym kosmitą zamiast Xenomorpha! 1

Prometeusz zawiódł oczekiwania fanów najsłynniejszego kosmity. Reklamowany jako prequel Obcego nie zaprezentował Xenomorpha, co definitywnie zdegradowało go w oczach miłośników horroru Ridleya Scotta. Dzięki kilku zdjęciom z planu Przymierza wiemy, że w nadchodzącej produkcji pojawi się potwór, przypominający Xenomorpha – Michael Fassbender wyjaśnia, czym jest i jak się nazywa.

Udzielając wywiadu radiowego dla BBC, aktor nazwał zaprezentowanego kosmitę Neomorphem. W ogólnej terminologii przedrostek neo- oznacza coś nowego lub odnowionego w formie. Możliwe zatem, że w Przymierzu zaprezentowana zostanie uwspółcześniona, wyewoluowana generacja Obcych.

Dodatkowo fanowska strona AVPGalaxy ujawniła również informacje, że Neomorphy nie powstają poprzez klasyczne zarodniki, Facehuggery, jak wcześniej miało to miejsce z Xenomorphami. Oto, co redaktorzy portalu mieli do powiedzenia na temat narodzin nowej generacji Alienów:

Zaprezentowani Obcy są wynikiem miejscowego ekosystemu oddziałującego na przyspieszony wzrost kosmitów – wszystko związane jest z czarną mazią. Z biegiem czasu jaja/strąki zaczynają rosnąc na drzewach i podłożu i uwalniają z siebie zarodniki. Te infekują kilku członków załogi Przymierza, wprowadzając kosmitę przez ucho i nozdrza. Neomorphy rosną w ciele zakażonego – to wszystko przypomina pierwszy projekt Wiliama Gibsona związanego z Obcym 3. Jeden z kosmitów wyskakuje zakażonemu przez plecy, backbuster, pozostali uwalniają się przez gardła. Na świat wydostają się za pomocą dwóch kolców na grzbiecie, które później pozwalają mu również rozciąć embrionalny worek. Neomorph przypomina nieco proto-Obcego z Prometeusza, głównie przez szpiczastą głowę i wspomniane kolce. Po narodzinach porusza się na czworakach niczym Bambi-burster z Obcego 3. Wraz z wzrostem zaczyna chodzić na dwóch tylnych nogach. Ich wizerunek jest bardziej zwierzęcy za sprawą kłów w żuchwie. W odróżnieniu od wcześniejszej koncepcji z Prometeusza, Neomorph posiada również ogon, a dorosłe osobniki potrafią przybrać półprzeźroczystą barwę skóry.

Według założenia Ridleya Scotta Obcy: Przymierze będzie definitywnym prequelem jego pierwotnej serii (Prometeusz stał się jednak jej spin-offem), a przy pomyślnych wiatrach nowy cykl nie skończy się tylko na części pierwszej.

Film trafi do kin 4 sierpnia 2017 roku.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…