Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Start nowego kanału telewizyjnego - poznajcie ofertę stacji Nowa TV 2

Niebawem rusza kolejny multiplex (MUX8) naziemnej telewizji cyfrowej. Już 9 listopada zadebiutuje na nim ogólnodostępny, bezpłatny kanał Grupy ZPR Media – NOWA TV. W listopadowej ofercie seriali znajdą się m.in.: produkcja własna „Redakcja. Dział Śledczy”, seriale Luca Bessona No Limit i Transporter oraz hit Moda na sukces.

Telewizja NOWA TV będzie stacją o charakterze uniwersalnym. Oznacza to, że oprócz kontentu rozrywkowego, filmowego i serialowego, ważną pozycję zajmą w niej programy publicystyczne i informacyjne. Na antenie nie zabraknie także produkcji dokumentalnych oraz poradniczych, jak również atrakcyjnych propozycji dla dzieci. NOWA TV będzie stacją blisko widza, oferującą rozrywkę na najwyższym poziomie, a tematy podejmowane w programach publicystycznych oraz informacyjnych będą dotyczyć najważniejszych kwestii, interesujących widzów z każdego zakątka Polski.

Widzowie poszukują przede wszystkim dobrej rozrywki i rzetelnych informacji – mówi Stanisław Drozdowski, dyrektor programowy kanału NOWA TV. – Dlatego chcemy, żeby dobrze bawili się, oglądając naszą telewizję, ale też, by każdego dnia byli na bieżąco z wydarzeniami, które mogą mieć wpływ na ich życie. W ramówce NOWEJ TV znajdą się propozycje adresowane do szerokiego kręgu odbiorców. Każdego dnia będziemy pokazywać filmy i seriale amerykańskie, brytyjskie, francuskie, niemieckie i oczywiście polskie. Mamy też niespodzianki – kilka nowości i sentymentalne powroty po latach.

Wraz ze startem nowego kanału, już 9 listopada na antenie telewizji NOWA TV zadebiutuje polska produkcja własna z gatunku docu script – „Redakcja. Dział Śledczy”. Serial ukazuje pracę działu śledczego gazety codziennej w odkrywaniu sprawców przestępstw. Tematyka poruszanych problemów jest bardzo różnorodna: od oszustw przy najmie mieszkania, poprzez porwania, wymuszenia i rozboje, aż po brutalne morderstwa.

Każdy z odcinków składa się z dwóch linii dramaturgicznych: zamkniętego w ramach odcinka śledztwa, zakończonego ujęciem sprawców, oraz wątku obyczajowego, kontynuowanego przez całą serię. W serialu zobaczymy m.in. Macieja Wilewskiego (Plebania, Pitbull) i Dorotę Fórmanowską (Służby specjalne). Ogromnym atutem produkcji jest to, że jako komentatorzy wydarzeń przedstawionych w serialu, występują eksperci, a nie aktorzy odgrywający role ekspertów. Wśród nich zobaczymy m.in.: psycholog Marię Rotkiel, psycholog Joannę Godecką-Nowak, oficera policji Roberta Duchnowskiego, adwokata Piotra Niwińskiego i lekarza Łukasza Durajskiego.

Chris Vance w serialu Transporter.

Sensacyjne seriale wyprodukowane przez Luca Bessona (legendarnego twórcy takich hitów jak Leon zawodowiec czy Piąty element) zostaną wprowadzone na antenę NOWEJ TV już w pierwszym tygodniu jej nadawania. Będą to Transporter (od 11 listopada) oraz No Limit (od 13 listopada).

Pierwszy z nich ukazuje perypetie nieustraszonego kuriera Franka Martina, który podejmie się zadania dostarczenia nawet najbardziej niebezpiecznej przesyłki. Emocjonujący serial z Chrisem Vance'em w roli głównej jest remakem przebojowego filmu Bessona o tym samym tytule. Do pracy przy serialu zatrudnieni zostali twórcy serialowych hitów m.in. Dextera, Zagubionych czy Dynastii Tudorów. Ich praca oraz zawrotna suma 30 milionów euro na produkcję przełożyła się na oszałamiające efekty specjalne: pościgi, wybuchy i sceny walk.

Drugi serial Bessona na antenie NOWEJ TV to szpiegowski No Limit z Vincentem Elbazem w roli superagenta francuskiego wywiadu, który w obliczu śmiertelnej choroby decyduje się na ryzykowny krok. W zamian za eksperymentalne leczenie przystępuje do tajnej organizacji Hydra. Wartka akcja, popisy kaskaderskie, adrenalina i doskonały humor – wszystko co najlepsze u mistrza Bessona, na małym ekranie już 13 listopada.

Bruno Debrandt jako Kpt. Fred Caïn w serialu Detektyw Cain.

NOWA TV zaproponuje także swoim widzom absolutną nowość – serial Detektyw Cain (od 9 listopada). Francuska produkcja prezentuje niezwykłe ujęcie pracy detektywów. Kapitan Fred Caïn (Bruno Debrandt) jest inwalidą, który porusza się na wózku. Caïn znany jest z tego, że działa niestandardowo: słucha swojego instynktu, doskonale odczytuje mowę ciała i ma niesamowitą zdolność odkrywania cudzych słabości oraz sekretów. Potrafi też być bezwzględny i brutalny. Z łatwością przychodzi mu łamanie zasad i konwenansów, nie mówiąc o policyjnych procedurach.

Niespodzianką dla polskich widzów będzie powrót na polską antenę serialowego hitu Moda na sukces (od 9 listopada). Ta blisko trzydziestoletnia produkcja to ewenement na skalę światową. Obsypany nagrodami Emmy kultowy serial oglądany jest nawet w tak egzotycznych krajach jak Zambia czy Turkmenistan. Ma tysiące fanklubów i rzesze fanów. Widzowie codziennie śledzą perypetie rodziny Forresterów – magnatów modowych walczących o pozycję, pieniądze i uczucia. Tu wszystko może się zdarzyć: płomienne romanse i straszne zbrodnie.

Zakochani w telenowelach widzowie z pewnością chętnie obejrzą hit Avenida Brasil – Zranione uczucia (od 9 listopada), który według magazynu Forbes jest największym brazylijskim sukcesem komercyjnym. O sile produkcji świadczy fakt, iż w dniu emisji finałowego odcinka prezydent Brazylii Dilma Rousseff przełożyła swoje przemówienie przed lokalnymi wyborami w Sao Paulo. Jej doradcy doszli do wniosku, że co drugi Brazylijczyk najpewniej spędzi wieczór przed telewizorem, śledząc losy bohaterów przebojowej telenoweli. Miłość i namiętność, zazdrość i zemsta – oto składniki przepisu na ogromny sukces!

W grudniu NOWA TV zaproponuje widzom kolejne tytuły, w tym m.in. absolutną nowość, której akcja rozgrywa się w XIX wieku w Ameryce, oraz telewizyjny hit, który przeniesie widzów do XVI-wiecznej Anglii.

Redakcja. Dział Śledczy – emisja: poniedziałek-piątek o 17:30, od 9 listopada (środa)
Detektyw Cain – emisja: poniedziałek-piątek o 16:15, od 9 listopada (środa)
Transporter – emisja: piątek o 22:00, sobota i niedziela o 20:30, od 11 listopada (piątek)
No Limit – emisja: niedziela o 17:30, od 13 listopada (niedziela)
Moda na sukces – emisja: poniedziałek-piątek o 19:30, od 9 listopada (środa)
Avenida Brasil – Zranione uczucia – emisja: poniedziałek-piątek o 12:45, od 9 listopada (środa)

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…