Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Adam West chciałby zagrać w kinowym Batmanie 0

Adam West powraca do swojej kultowej roli Bruce’a Wayne’a w animacji Batman: Return of the Caped Crusaders. To wyjątkowo udana produkcja, a dzięki pozytywnym opiniom ze strony fanów i krytyków jej kontynuacja dostała już zielone światło. West jest jednak zainteresowany powrotem do aktorskich przygód Człowieka-nietoperza – ostatnio stwierdził, że chciałby zagrać kogokolwiek w superbohaterskim widowisku Bena Afflecka.

Udzielając wywiadu dla ComicBook.com Adam West ujawnił, że chciałby wcielić się chociaż w trzecioplanową postać w nadchodzącym Batmanie. W latach '60 spędził wiele godzin, odgrywając Człowieka-nietoperza – dziś jego marzeniem jest kreacja w roli Thomasa Wayne'a.

Wiesz, co chciałbym zrobić? Ci goście mają niezwykły talent w decyzjach, które podejmują – to zupełnie inny styl [niż w Batmanach z moim udziałem], lecz ja również mógłbym odnaleźć się w tym mrocznym i poważnym świecie; wspaniale byłoby wcielić się w ojca Bruce’a Wayne’a, który powraca do syna. Wiadomo, został zamordowany, ale wraca pośród mroku i burzy, nocą siada na parapecie bibliotecznego okna… Bruce Wayne duma: Nigdy z tym sobie nie poradziłem, to najtrudniejsza rzecz w moim życiu… I wtedy, niczym nietoperz, pojawia się ojciec.

Zabójstwo Thomasa i Marthy Wayne od zawsze stanowiło siłę napędową i motywację dla ich syna, Bruce’a. Dzięki tej tragedii powstało alter ego najmłodszego z rodu Wayne’ów – Batman. Pomysł z wskrzeszeniem Thomasa brzmi ciekawie, lecz raczej nie sprawdziłby się w kinowym uniwersum DC. Adam West też nie może póki co liczyć na rolę ojca Mrocznego Rycerza, gdyż w Batman v Superman zagrał go już Jeffrey Dean Morgan.

Postać Adama Westa kształtuje się niczym swoisty odpowiednik Stana Lee z rywalizującej stajni Marvela. Kultowy odtwórca postaci Batmana zawsze zostaje gorąco przyjęty przez fanów, a jego opinia czy zdanie na dany temat spotyka się z szerokim poklaskiem.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…