Benedict Cumberbatch w podwójnej roli w Doktorze Strange 0

Nie widzieliście jeszcze Doktora Strange'a? Dalszą część newsa czytacie na własną odpowiedzialność, zatapiając się w niezliczone SPOILERY.

W finałowej scenie Stephen Strange podróżuje do Czarnego Wymiaru, gdzie staje twarzą w twarz z Dormammu. Wygląd tej postaci wydaje się znajomy? To dlatego, że Benedict Cumberbatch odegrał kluczową rolę w powołaniu go do życia. Reżyser, Scott Derrickson, ujawnił kto zagrał tego anty-bohatera (nie jest on wymieniony w napisach).

Głosu udzielił mu brytyjski aktor, którego imienia nie znam. A Benedict… Benedict dał mu swoją twarz.

Zapytany o to, czy ten zabiegł został zrobiony, aby zostawić otwarte drzwi dla większego nazwiska (podobnie jak Josh Brolin będący Thanosem), reżyser odpowiedział:

Nie, nie o to chodziło. Wiedzieliśmy, że ten bohater będzie w całości zrobiony w CG. Kiedy zajmowaliśmy się jego tworzeniem, Benedict przyniósł ten pomyl. Powiedział: 'Co myślicie o tym, żebym to zrobił?'. Odpowiedziałem, że potrzebuję to przemyśleć. To ciekawy pomysł. Podobało mi się, że ten byt z innego wymiaru, który nie opuszcza Mrocznego Wymiaru z fizjonomicznym obliczem. On tylko przybiera taką formę, aby porozmawiać ze Strangem. Im dłużej o tym myślałem, tym bardziej podobał mi się ten pomysł. Uznaliśmy, że nikt nie rozumie Domammu lepiej niż Benedict. Napisałem zresztą tę postać jako wersję samego Strange’a. Jest w egoistycznym amoku; to kosmiczny pogromca, gdzie wszystko, zupełnie wszystko jest multiświecie jest o nim. Istnieje coś niezwykle ciekawego w konfrontacji między tym małym chłopakiem, który ma moc czasu, a ogromnym zdobywcą uwięzionym dzięki sprytnej zagrywce. Jest coś, co sprawia, że wszystko ze sobą współgra. Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek mógł wejść w lepszą interakcję z Benedictem niż on sam.

Podejście reżysera zdaje się być fascynujące, ale fani mogą być rozczarowani, że Dormammu nie otrzymał komiksowego odpowiednika. W zamian jest wielką głową zrobioną z energii, która pochodzi z Mrocznego Wymiaru. Zdaje się jednak, czytając między wierszami, że ta postać może się doczekać bardziej wiarygodnej wersji, jeśli pojawi się na Ziemi.

Źrodło: comicbookmovie.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…