Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Niezwykłe zdjęcia aktorów z filmu Człowiek z magicznym pudełkiem Bodo Koxa 1

Takiej Olgi Bołądź jeszcze nie widzieliście! Bodo Kox powraca z komedią o podróżach w czasie i miłości potrafiącej pokonać czasoprzestrzeń! Niezwykła sesja zdjęciowa aktorów z filmu Człowiek z magicznym pudełkiem.

Bodo Kox – twórca wielokrotnie nagradzanej Dziewczyny z szafy, najlepszego polskiego filmu MFF Camerimage, rozpoczyna pracę nad kolejnym projektem. Najnowsze dzieło laureata nagrody Polskiej Akademii Filmowej – Człowiek z magicznym pudełkiem – to zaskakujący mariaż komedii i romansu w stylu Zakochanego bez pamięci Michela Gondry'ego oraz wczesnych filmów Woody'ego Allena, takich jak Zelig, Złote czasy radia, czy Wspomnienia z gwiezdnego pyłu.

Absolutnie fantastyczna historia wzbogacona o wątek podróżowania w czasie, rodem z pamiętnej Seksmisji i Ile waży koń trojański? Juliusza Machulskiego. Scenariusz Człowieka z magicznym pudełkiem otrzymał specjalne wyróżnienie w prestiżowym konkursie ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego w Cannes.

Niezwykła komedia o podróżowaniu w czasie i miłości potrafiącej pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni. Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama (Piotr Polak) lepsze jutro było wczoraj. Dotknięty amnezją niewiadomego pochodzenia bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w korporacji. W firmie Adam poznaje atrakcyjną Gorię (Olga Bołądź), którą jest totalnie oczarowany.

Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży Adam "utyka" w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.

Za zdjęcia do Człowieka z magicznym pudełkiem odpowiada debiutujący w pełnym metrażu operator Dominik Danilczyk. Scenografia to dzieło Wojciecha Żogały, wielokrotnie nagradzanego, m.in. za film Łukasza Palkowskiego Bogowie na Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2014 roku. Kostiumy stworzyła Katarzyna Adamczyk, która z Bodo Koxem pracowała przy jego poprzednim filmie Dziewczyna z szafy. Charakteryzacją zajmie się również nagrodzona w Gdyni za BogówAgnieszka Hodowana, która współpracowała m.in. z Małgorzatą Szumowską przy Body/Ciało i Marcinem Wroną przy jego ostatnim filmie Demon. Za montaż odpowiedzialna jest Milenia Fiedler (Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy, Dziewczyna z szafy, Wałęsa. Człowiek z nadziei, Katyń). Muzykę do filmu skomponuje włoski artysta Sandro Di Stefano, laureat nagrody za najlepszą ścieżkę dźwiękową do filmu włoskiego w 2016 roku.

Obsada: Olga Bołądź, Piotr Polak, Arkadiusz Jakubik, Wojciech Zieliński, Sebastian Stankiewicz, Helena Norowicz, Bartek Firlet. Premiera zapowiadana jest na przełom roku 2017/2018.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…