Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Niepokojący typ - Billy Bob Thornton 1

Czarny charakter Hollywood. W swojej karierze był już mordercą, katem, czy nienawidzącym dzieci Mikołajem. Jest doceniany przez krytyków zarówno za talent aktorski, jak i scenariopisarski, o czym świadczą liczne wygrane oraz nominacje do najważniejszych nagród filmowych. Billy Bob Thornton w te Święta znów udowodni, że nikt tak dobrze jak on nie pasuje do roli najgorszego Mikołaja na świecie. Zły Mikołaj 2 już 23 listopada w kinach.

Billy Bob Thornton na planie Złego Mikołaja 2.

Billy Bob Thornton jest niegrzecznym chłopcem nie tylko na ekranie. Nie jest tajemnicą, że był uzależniony od narkotyków. Zerwał z nimi dopiero wtedy, gdy zaczął miewać halucynacje, że jest postacią z kreskówki. Dziwactwa i perwersje aktora to niekończący się temat do plotek, a lista fobii jest całkiem pokaźna. Cierpi na paniczny lęk przed lataniem, klaunami, jaskrawymi kolorami, waranami z Komodo, antykami oraz… przed byciem obserwowanym przez kaczkę. Ma też ADHD i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

Kobiety jednak kochają niegrzecznych chłopców, Thornton słynie z licznych romansów. Ma na koncie pięć nieudanych małżeństw i zakaz zbliżania do czwartej żony (Pietry Dawn Cherniack). Od 2003 roku związany jest Connie Angland, w 2014 roku para zdecydowała się wziąć ślub. W latach 2000-2003 Billy Bob związany był z Angeliną Jolie, mają razem adoptowanego syna Maddoxa. O ich małżeństwie krążą prawdziwe legendy, według jednej z nich podobno w piwnicy mieli lochy i żyli jak wampiry. Faktem jednak jest, że w dowód miłości podarowali sobie medaliony z własną krwią. Przyjaźnią się do dzisiaj.

Zły Mikołaj 2 – świąteczny kultowy klasyk dla niegrzecznych dorosłych powraca! Niezastąpiony Billy Bob Thornton jako zdemoralizowany do szpiku kości Mikołaj pakuje się w jeszcze większe kłopoty.

Billy Bob Thornton w filmie Zły Mikołaj 2.

Minęło już 10 lat odkąd Willie ostatni raz przywdział czerwony strój, by rabować centra handlowe podczas świątecznej gorączki. Nie znaczy to, że stał się lepszym człowiekiem. Wciąż jest tym samym stale zalanym, napalonym na cudze żony, gotowym na każde świństwo typem spod ciemnej gwiazdy. Spłukany jak nigdy, bez perspektyw na sensowny zarobek, niechętnie zgadza się połączyć siły z dawnym wspólnikiem – uroczo wrednym karłem Marcusem. Tym razem plan jest ambitniejszy niż zwykłe sklepowe kradzieże. Marcus zamierza przeprowadzić skok na centralę fundacji charytatywnej. Stawka i ryzyko są wyższe niż dotąd. Tym bardziej, że do zespołu dołącza dziarska mamuśka Williego.

Do tego Mikołaja z piekła rodem trzeba mieć anielską cierpliwość. Zły Mikołaj 2 już 23 listopada 2016 roku w polskich kinach. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…