Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Młody papież - producenci potwierdzają 2. sezon 0

W piątek HBO wyemitowała dwa pierwsze odcinki serialu Młody papież. Reżyserem produkcji jest uznany włoski filmowiec, Paolo Sorrentino. Dzisiaj mamy informacje dotyczące przyszłości serii.

fot. materiały prasowe

Jak się okazuje włoska firma Wildside we współpracy z HBO, Sky i Canal Plus stworzy drugi sezon. Prace na planie wystartują w momencie, gdy Sorrentino ukończy scenariusz. Potwierdza to szef Sky Italia, Andrea Scrosati.

Lenny Belardo, który przyjął imię Piusa XIII jest pierwszym amerykańskim papieżem w historii Kościoła. Wszystko wskazuje na to, że wybór tego młodego, ujmującego biskupa na Ojca Świętego jest efektem skutecznej strategii medialnej, jaką przyjęło Kolegium Kardynalskie. Ale pozory mogą mylić. A tym bardziej w miejscu i pomiędzy ludźmi, dla których wielka tajemnica wiary jest życiowym drogowskazem. Tym miejscem jest Watykan, a ci ludzie to hierarchowie Kościoła. A Pius XIII wydaje się być pośród nich najbardziej tajemniczy i pełen sprzeczności. Przebiegły i jednocześnie naiwny, ironiczny i pedantyczny, tradycyjny i nowatorski, wątpiący i pewny siebie, melancholijny i bezwzględny Pius XIII doświadcza człowieczej samotności, by odnaleźć Boga, którego mógłby dać ludziom. I sobie samemu.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…