Dlaczego powstał prequel Potworów i spółka 0

Pixar rozpoczęło swoją pracę jako studio, które opowiada tylko oryginalne historie. Pomimo tego że wciąż ma nowe opowieści, zaczyna korzystać z możliwości odwiedzin starych bohaterów w sequelach. Jednak, w 2013 roku, studio poszło w odwrotnym kierunku z Uniwersytetem Potwornym. Prequel pokazywał, jak Mike i Sully się poznali na studiach lata przed Potworami i spółką. Biorąc pod uwagę to, jak skończył się pierwszy film, istnieje sporo przestrzeni na rozwinięcie opowieści o tym, co wydarzyło się później. Pixar na razie unikał zrobienia sequela, aby nie odwiedzić głownej ludzkiej bohaterki, Boo.

Kiedy reżyser/producent Pixara, Pete Docter, został zapytany o możliwość opowieści o wydarzeniach po zakończeniu pierwszego filmu, odpowiedział, że nie znalazł wystarczająco dobrego powody na powrót do życia Boo.

Celowo postanowiliśmy stworzyć prequel Uniwersytet Potworny, ponieważ nie chcieliśmy odpowiadać na pytania, co stało się z Boo, jak dorosła… To musiałoby być bardzo przekonujące, co powinno stanowić punkt odniesienia dla wszystkich naszych sequeli.

Na zakończenie Potworów i Spółki Mike i Sully z sukcesem dostarczają Boo do jej pokoju, ale przez jej drzwi nie będzie już więcej możliwości ucieczki. Na szczęście Mike zebrał wszystkie części zniszczonych drzwi i złączył je ze sobą, dzięki czemu Sully miał możliwość odwiedzenia swojej młodej przyjaciółki. To wyjątkowo uroczy moment i nie ma wątpliwości, że wielu się zastanawia, co stało się z dziewczynką. W świecie Potworów minęło tyle samo czasu, co u nas, więc Boo powinna być teraz w liceum. Czy Mike i Sully są z nią w kontakcie?

Zobaczenie Boo jako nastolatki na pewno byłoby bardzo ciekawą propozycją. Na razie Pete Docter nie wyklucza takiej możliwości, dopóki opowieść będzie przekonująca. Jednak nie ma jeszcze żadnych oficjalnych planów na trzeci film z tej serii.

Źrodło: cinemablend

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…