Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Firma, która zrobiła efekty specjalne do Grawitacji sprzedana Chińczykom 0

Grawitacja to jeden z tych filmów, który pokazuje czym tak naprawdę jest magia kina. A wszystko dzięki fenomenalnym efektom specjalnym, które zostały stworzone przez firmę Framestore. Od dzisiaj ma ona nowego właściciela.

Zdecydowanym właścicielem większościowym (75 procent udziałów) została chińska firma Cultural Investment Holdings Co. Włodarze obu firm doszli do porozumienia i podpisali umowę za bagatela 150 milionów dolarów! Jak widać Chińczycy na poważnie wzięli się za rynek filmowy. Ich produkcje są coraz bardziej popularne, a wielkie pieniądze zachęcają do udziału w chińskich widowiskach, wielkie hollywoodzkie gwiazdy. Już niebawem premiera Wielkiego Muru z Mattem Damonem.

Framestore to jedna z najważniejszych firm specjalizujących się w efektach specjalnych. W filmografii tejże spółki może znaleźć wszystkie osiem filmów o Harrym Potterze, Strażników Galaktyki czy Drakulę: Historię nieznaną. Prace ludzi zajmujących się efektami były wielokrotnie nagradzane. Wystarczy wspomnieć chociażby Oscary za kasowe hity, takie jak Grawitacja i Mroczny Rycerz, a także BAFTA za Czas wojny.

Źrodło: ScreenDaily

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…