Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Pokaz specjalny filmu La La Land na Camerimage 2016! 0

Romantyczna komedia z dwójką najgorętszych młodych aktorów Hollywood – Emmą Stone i Ryanem Goslingiem otworzy tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE! Pokaz specjalny filmu La La Land Damiena Chazelle'a będzie obok Powidoków Andrzeja Wajdy drugim obrazem uroczystej Gali Otwarcia.

Ryan Gosling i Emma Stone w filmie La La Land, reż. Damien Chazelle.

Specjalny pokaz La La Land wyprzedzi o kilka tygodni oficjalną amerykańską oraz europejską dystrybucję kinową. Oficjalna polska premiera filmu odbędzie się 20 stycznia 2017 roku. Polskim dystrybutorem jest Monolith Films.

Reżyser obsypanego nagrodami Whiplash tym razem przedstawia muzyczną opowieść w znacznie lżejszym tonie. Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli – Sebastiana i Mii, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie.

Sebastian (Ryan Gosling) to pianista jazzowy, który chciałby żyć i zarabiać na swojej pasji, dzieląc się z innymi miłością do muzyki. Problem w tym, że w dzisiejszych czasach ludzie wolą słuchać zupełnie innych brzmień. Mia (Emma Stone) to początkująca aktorka, która dorabia jako kelnerka, marząc o wywoływaniu swoimi rolami prawdziwych emocji. Niestety kolejne castingi nie przynoszą wyczekiwanego przełomu. Spotykają się w najmniej romantycznym miejscu, na zatłoczonej autostradzie w Los Angeles, pośród dźwięków klaksonów i niecenzuralnych słów, ale ostatecznie się w sobie zakochują. Wspierając się we własnych aspiracjach, zabierają widzów w pełną czarujących piosenek i muzycznych uniesień podróż do świata na granicy szarej codzienności i wielobarwnej musicalowej fantazji. Czy będą w stanie spełnić swoje plany i podążać dalej wspólną ścieżką?

Ryan Gosling i Emma Stone w filmie La La Land, fot. Dale Robinette.

La La Land to inspirująca i uniwersalna opowieść o dwójce zagubionych marzycieli i zarazem piękny hołd dla magii klasycznych amerykańskich i francuskich musicali.

24. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE potrwa od 12 do 19 listopada 2016 roku w Bydgoszczy. Galę Otwarcia uświetni również występ uznanego polskiego kompozytora i pianisty jazzowego, laureata nagrody Grammy, Włodka Pawlika. Tematem recitalu będzie muzyka filmowa. Recital oraz pokazy filmowe odbędą się 12 listopada 2016 roku w Sali Głównej Opera Nova w Bydgoszczy.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…