Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Doktor Strange triumfuje na świecie, a Disney z największym sukcesem w historii 1

Miniony weekend był dla Walta Disneya szczególny. Do kin nie tylko wszedł kolejny film należący do uniwersum Marvela, ale także wytwórnia dokonała tego czego jeszcze nigdy wcześniej. Globalne wpływy Disneya przekroczyły 6 miliardów dolarów!

Jest to druga taka sytuacja w historii. Pierwszą wytwórnią, która tego dokonała jest Universal Pictures. Przed rokiem firma łącznie zarobiła 6,89 mld dolarów. Wydaje się jednak, że już niebawem i ten rekord padnie łupem Disneya. Do kin wejdą jeszcze dwie duże produkcje, które z pewnością będą kasowymi hitami na świecie. Pierwsza z nich to animacja Vaiana: Skarb oceanu, a druga to wyczekiwany spin-off Gwiezdnych wojen – Łotr 1 – Gwiezdne wojny. historie.

Przekroczenie 6 mld dolarów przez Disneya już teraz było możliwe dzięki nowej produkcji Marvela. Widowisko z Benedictem Cumberbatchem znakomicie radzi sobie na całym świecie. Film zadebiutwał w Stanach Zjednoczonych z wynikiem 85 mln dolarów. Do tego dorzucił 115 mln z rynków zewnętrznych! Co to oznacza? Ano tyle, że po dwóch weekendach film moze poszczycić globalnymi wpływami sięgającymi 325 milionów dolarów!

Najważniejszym nowym rynkiem, w którym zadebiutował w miniony weekend Doktor Strange są oczywiście Chiny. Film zarobił tam 43,4 mln dolarów. W Chinach tylko dwa filmy Marvela miały lepszy start.

Źrodło: ComicBookMovie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…