Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Świat hip-hopu na FOX Comedy - czyli premiera serialu Atlanta 0

Życie we wszystkich jego odcieniach z muzyką w tle. Tak zapowiada się Atlanta, najnowszy serial, który już 25 listopada pojawi się na FOX Comedy. Historia młodych czarnoskórych muzyków, którzy pragną zdobyć scenę „Atlanty” podbiła już serca amerykańskiej widowni. Hip-hopowa kultura zamknięta w 10 odcinkach, obfituje w inteligentny humor, rozśmiesza i bawi, ale jednocześnie zmusza do przemyśleń.

Brian Tyree Henry, Keith Stanfield oraz Donald Glover, bohaterowie serialu Atlanta, fot. Matthias Clamer/FX Networks.

Atlanta to serial opowiadający o perypetiach młodego czarnoskórego chłopaka, Earnesta ‘Earna’ Marksa, w tej roli Donald Glover (Magic Mike XXL), który porzucając college, planuje zostać gwiazdą hip-hopu. Szybko jednak okazuje się, że większe sukcesy na tym polu odnosi, będący na bakier z prawem, Paper Boi, kuzyn Earna. Chłopak podejmuje próbę współpracy z kuzynem, ale dość szybko okazuje się, że ich postrzeganie świata, spojrzenie na muzykę czy podejście do biznesu, są zupełnie odmienne. Generuje to poważne nieporozumienia, a jednocześnie zabawne perypetie. Pomimo, że główny bohater jest bystrym i radosnym „chłopakiem z sąsiedztwa”, to nie radząc sobie z rzeczywistością, staje się ousiderem.

Zamysł tej produkcji jest taki, aby pokazać ludziom jak to jest być czarnym. Serial miał sprawić, aby ludzie poczuli jak to jest.

powiedział Donald Glover w jednym z wywiadów.

Atlanta jest mieszanką komedii i dramatu, śmieszy a jednocześnie zmusza do przemyśleń. Niektórzy recenzenci porównują ten serial z wczesnymi filmami Tarantino.

Prace nad Atlantą rozpoczęły się w 2013 roku. Pomysłodawcą, autorem scenariusza i jednocześnie odtwórcą głównej roli jest Donald Glover, czarnoskóry aktor, muzyk i wielokrotnie nagradzany scenarzysta. W branży muzycznej Glover, znany jest jako raper Childish Gambino, za swoje hip-hopowe dokonania w 2015 roku był dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy. Donald Glover nadzorował również prace nad muzyczną stroną serialu.

Donald Glover jako Earnest Marks, fot. Guy DAlema/FX Networks.

Oprócz Glovera w serialu wystąpią m.in. : Zazie Beetz (Wolves) w roli Van, Brian Tyree Henry (Żona idealna, The Knick) jako Alfred oraz Keith Stanfield (Selma, Przechowalnia numer 12) w roli Dariusa.

Premiera serialu w USA miała miejsce na kanale FX 6 września br. i uzyskała najlepsze wyniki oglądalności na tym kanale w kategorii serialu komediowego w ciągu ostatnich trzech lat – w grupie 18-49 lat film obejrzało 1,9 mln widzów (wyniki oglądalności premiery i z nagrywarek z kolejnych 3 dni). Poprzedni rekord należał do serialu Inside Amy Schumer, którego premiera w kwietniu 2013 roku zgromadziła przed telewizorami 1,2 mln widzów.

W związku z ogromną popularnością jaką odniosły pierwsze odcinki serialu, jego twórcy podjęli już decyzję o nakręceniu kolejnej serii.

Dwa premierowe odcinki Atlanty zostaną wyemitowane już 25 listopada o godzinie 22:00 na FOX Comedy.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…