Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Znamy nazwisko reżysera biografii Tolkiena 1

Twórca "Władcy Pierścieni" oraz "Hobbita", J.R.R. Tolkien wreszcie doczeka się swojego filmu biograficznego. A my, poznaliśmy nazwisko człowieka, który stanie za kamerą produkcji.

Brytyjski filmowiec, James Strong który znany jest przede wszystkich z pracy przy takich serialach jak Doktor Who, Downton Abbey and Broadchurch wyreżyseruje film zatytułowany "Middle Earth". Produkcją zajmie się nowa firma, Unique Features pod dowództwem Boba Shaye’a i Michaela Lynne’a. Obraz powstanie dla wytwórni New Line Cinema.

Angus Fletcher zajmie się scenariuszem do filmu. Z medialnych doniesień wynika, że ostatnie sześć lat spędził na zbieraniu informacji dotyczących Tolkiena. Czytał wywiady z pisarzem, a także przeglądał różnego rodzaju materiały archiwalne. Pod tym względem możemy być pewni, ze Fletcher jest przygotowany w stu procentach.

Na razie nie podano informacji, kiedy miałaby ruszyć produkcja filmu. Fabuła miałby się skupić na młodości Tokiena oraz jego związku z Edith Mary, swoją przyszłą żoną. Legendarny pisarz brał udział w I wojnie światowej, gdzie wziął udział między innymi w bitwie nad Sommą. Jak wielokrotnie podkreślał te wydarzenia były jedną z jego inspiracji przy tworzeniu "Władcy Pierścieni".

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…