Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Platige Image rozpoczęło pracę nad filmem animowanym Fatima 0

Studio Platige Image oraz portugalski producent Imaginew rozpoczynają pracę nad pełnometrażowym filmem animowanym "Fatima".

Będzie to dynamiczna, barwna opowieść inspirowana historią objawień fatimskich, powstająca z okazji ich setnej rocznicy. Film o wierze i uniwersalnych wartościach opowiedziany za pomocą najnowocześniejszej technologii animacji 3D, powstaje z myślą o widowni familijnej. Autor scenariusza Philip LaZebnik, twórca takich hitów jak Pocahontas, Mulan czy Książę Egiptu, perfekcyjnie kreśli ponadczasową i uniwersalną historię nie bojąc się zadawać trudnych pytań, na które jeszcze trudniej jest znaleźć odpowiedzi.

"Fatima" to historia 12-letniej Madaleny, która straciła właśnie wiarę, oraz jej młodszego brata Tomása, ciekawego świata pasjonata nowych technologii. Nagle, w ich życiu pojawiają się śliczna i intrygująca Lily, oraz fajtłapowaty, nieco namolny Angelo. Lily momentalnie staje się dla Madaleny wzorem. Które z nich okaże się prawdziwym przyjacielem?

Przygotowywany film będzie wartką, atrakcyjną wizualnie opowieścią o tym, co w życiu najważniejsze. Opowieścią o odzyskiwaniu wiary. O wartościach, o których często w dzisiejszym pędzącym świecie zapominamy. Przygodą dla całej rodziny, która zapadnie w świadomość widzów na dłużej.

Inspirację do stworzenia scenariusza stanowiły wydarzenia fatimskie i ich setna rocznica. Dlatego bohaterami filmu są dzisiejsze nastolatki. Tak jak sto lat temu silne doświadczenie religijne wpłynęło na życie trójki dzieci, tak w naszym filmie główna bohaterka zetknie się z aniołem i demonem, walczącymi o jej duszę. Mamy nadzieję, że dostarczymy widzom nie tylko doskonałą rozrywkę ale również temat do przemyśleń i rozmów na temat roli wiary w życiu.

mówi Rui Pedro, producent wykonawczy, Imaginew

To wielowymiarowa, słodko-gorzka historia przygodowa o miłości, przyjaźni ale i o bólu, braku zgody na wydarzenia, których nie rozumiemy i nie akceptujemy. To także film o objawieniach fatimskich, które od stu lat inspirują ludzi, zmuszają do zastanowienia się nad sensem życia. Chcemy tą opowieść ubrać w atrakcyjną, urzekającą stylistykę. Dotrzeć do zróżnicowanej widowni, zarówno do dzieci jak i ich rodziców. „Fatima” będzie olbrzymim i wymagającym przedsięwzięciem. Mam nadzieję, że dzięki sposobowi w jaki pokażemy przeżycia dwójki dzieci stworzymy kompletnie nową jakość na rynku.

mówi Piotr Sikora, producent wykonawczy, Platige Image

Chcemy wyprodukować film traktujący o istotnych wartościach w subtelny i uniwersalny sposób. „Fatima” jest niezwykłym wyzwaniem pod względem technologicznym i plastycznym. Dzięki postaciom, z którymi można się identyfikować i wartościowej historii dla całej rodziny, może wyróżnić się na rynku międzynarodowej animacji. Wciąż jest niezwykle mało wartościowych filmów familijnych, które w ten sposób traktują kwestie duchowości. Uważam, że w dzisiejszych czasach taki film jest po prostu potrzebny.

mówi Jarosław Sawko, producent wykonawczy ,Platige Image

Premiera "Fatimy" planowana jest na maj 2018 roku. Przeznaczony do światowej dystrybucji film zostanie wyprodukowany przez Platige Image oraz Imaginew. Platige Image będzie odpowiedzialne za część produkcyjną oraz kreacyjną.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…