Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Międzynarodowa koprodukcja High Life będzie kręcona w Polsce 0

Robert Pattinson, Patricia Arquette oraz Mia Goth w rolach głównych i Claire Denis za kamerą – to nazwiska stojące za thrillerem sci-fi pt. High Life. Zdjęcia do tej międzynarodowej koprodukcji będą realizowane w Niemczech oraz w Polsce.

Robert Pattinson w Sadze Zmierzch. Przed świtem.

Amerykańska wytwórnia Andrew Lauren Productions (ALP) wraz z francuskim Alcatraz Films, niemiecką Pandora Film Produktion, brytyjskim The Apocalypse Films oraz naszym rodzimym Madants Sp. z o.o. połączyły siły, by zająć się produkcją oraz finansowaniem pierwszego anglojęzycznego filmu uznanej francuskiej reżyserki Claire Denis. High Life – bo taki nosi tytuł ten projekt – to thriller utrzymany w konwencji kina sci-fi.

Scenariusz opowiada o skazańcach decydujących się wymienić swoje wyroki na udział w niebezpiecznej misji, którą jest podróż w kierunku czarnej dziury na pokładzie międzygalaktycznego statku kosmicznego. Wehikuł ten na potrzeby filmu zostanie zaprojektowany przez cenionego artystę Ólafura Eliassona.

Film otrzymał m. in. dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kwocie 1,5 mln zł. Z ramienia polskiej firmy Madants za produkcję odpowiedzialna będzie Klaudia Śmieja i Beata Rzeźniczek, przy współudziale Anny Różalskiej (Match&Spark). Wild Bunch zajmie się międzynarodową sprzedażą filmu.


Patricia Arquette w serialu CSI: Cyber oraz Mia Goth w scenie z filmu Surwiwalista.

W głównych rolach wystąpią Robert Pattinson (Mapy gwiazd, Królowa pustyni, Saga Zmierzch), Patricia Arquette (Zagubiona autostrada, Stygmaty, serial CSI: Cyber) oraz Mia Goth (Nimfomanka, część II, Surwiwalista).

Po raz pierwszy Claire Denis zwróciła moją uwagę przy okazji Beau Travail i od tego czasu darzę ją ogromnym podziwem. Perspektywa przeniesienia sposobu, w jaki Claire Denis ukazuje człowieka oraz stylu jej filmowej narracji do gatunku sci-fi jest elektryzująca.

Zdjęcia do filmu, planowane do realizacji w Niemczech i w Polsce, ruszą wiosną 2017 roku.

Źrodło: SFP

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…