Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

HBO zapowiada kolejne sezony Westworld, Rozwodu i Niepewnych 3

Prezes HBO odpowiedzialny za produkcję poinformował, że powstaną kolejne sezony premierowych seriali tej jesieni – Westworldu, Rozwodu i Niepewnych.

James Marsden oraz Evan Rachel Wood w Westworld.

Do tej pory odcinki serialu Westworld gromadzą średnio 11,7 milionów widzów, więcej niż Gra o tron czy Detektyw w porównywalnym okresie pierwszych sezonów. Rozwód i Niepewne gromadzą średnio 4,4 miliona i 3,2 miliona widzów, co jest porównywalne z innymi półgodzinnymi serialami HBO, takimi jak Figurantka czy Dziewczyny.

Mam ogromną przyjemność ogłosić, że powstaną kolejne sezony premierowych seriali tej jesieni – Westworldu, Rozwodu i Niepewnych. Każda z tych produkcji reprezentuje oryginalny, wyróżniający się styl, punkt widzenia – poinformował Casey Bloys, prezes HBO odpowiedzialny za produkcję. – Zarówno krytycy, jak i widzowie dobrze przyjęli Westworld i Niepewne, jak również powrót Sarah Jessicki Parker w serialu Rozwód po 12 latach do HBO.

Anthony Hopkins i Jeffrey Wright w serialu Westworld.

Westworld to umiejscowiona w niedalekiej przyszłości mroczna odyseja o narodzinach sztucznej inteligencji i ewolucji grzechu. To opowieść o świecie, w którym wszelkie ludzkie pragnienia, niezależnie od tego, jak szlachetne lub zdeprawowane, mogą być zrealizowane.

Produkcja jest dziełem Jonathana Nolana i Lisy Joy. W serialu występują Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandie Newton, Jeffrey Wright, Tessa Thompson, Sidse Babett Knudsen, Jimmi Simpson, Rodrigo Santoro, Shannon Woodward, Ingrid Bolsø Berdal, Ben Barnes, Simon Quarterman, Angela Sarafyan, Luke Hemsworth i Clifton Collins, Jr. Premiera serialu odbyła się 3 października, a kolejne odcinki debiutują co poniedziałek w HBO i HBO GO.

Vanity Fair ogłosił produkcję wyjątkowo porywającym doświadczeniem telewizyjnym, People nazwał kunsztownym, według Time to najbardziej obiecujący serial tej jesieni.

Thomas Haden Church oraz Sarah Jessica Parker w serialu Rozwód.

Serial komediowy Rozwód śledzi losy Frances, która nagle dokonuje powtórnej oceny swojego dotychczasowego życia, jak również trwającego już ponad dekadę związku małżeńskiego, z którego ma dwójkę dzieci. Szybko okazuje się, że nowe otwarcie jest trudniejsze, niż się na początku spodziewała.

Producentką serialu jest Sarah Jessica Parker występująca również w głównej roli Frances. W roli męża towarzyszy jej Thomas Haden Church. Twórczynią produkcji jest Sharon Horgan. Serial zadebiutował 10 października, a kolejne premierowe odcinki są emitowane co poniedziałek w HBO i HBO GO.

Newsweek nazwał serial zabawnym, pokrzepiającym i pełnym znakomitych kreacji aktorskich, Washington Post podsumował serial stwierdzeniem: Sarah Jessica Parker niesamowicie trafia w punkt.

Issa Rae i Jay Ellis w serialu Niepewne, fot. John P Fleenor.

Stworzony przez blogerkę Issę Rae i Larry’ego Wilmore’a serial komediowy Niepewne odkrywa współczesne doświadczenia czarnych kobiet w Ameryce w autentyczny, pozbawiony schematów sposób. Rae i Yvonne Orji są przyjaciółkami, które muszą radzić sobie z własnymi wadami i odmiennymi światami, w których funkcjonują. Obie zmagają się z niekończącym się pasmem codziennych upokorzeń i wyzwań.

Serial zadebiutował 10 października, a kolejne premierowe odcinki są emitowane co poniedziałek w HBO i HBO GO.

USA Today zachwycił się serialem, nazywając go błyskotliwym, ciętym i zabawnym, a Entertainment Weekly określił produkcję jako inteligentną, zabawną i niewątpliwie prawdziwą.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Bluejohn_26 2016-11-15

Bloys wspomniał jeszcze, że Westworld może nie wrócić do ramówki przed 2018 rokiem, a to już nie jest tak dobra wiadomość.

Arkadiusz Turek Bluejohn_26 2016-11-15

@Bluejohn_26 Zakładając, że chcą go po prostu dobrze zrobić to nie robiłbym z tego zagadnienia, wolę poczekać i zobaczyć coś naprawdę dobrego, niż zrobione szybko, ale bez przykładania się do szczegółów :)

Bluejohn_26 miodzik 2016-11-15

@miodzik Przy tak dużej produkcji jaką jest Westworld powinni mieć większość szczegółów rozplanowanych na długi czas przed ewentualnym zamówieniem, żeby później nie mieć tego typu opóźnień, a musieli brać pod uwagę, że serial otrzyma drugą serię. Twórcy Gry o tron, która jest równie dużym, jeśli nie większym projektem, dają radę przygotować kolejne sezony z roku na rok, bez większego uszczerbku dla jakości czy fabuły. Więc dziwi mnie czemu Nolan i spółka tak nie mogą.

Arkadiusz Turek Bluejohn_26 2016-11-15

@Bluejohn_26 Też myślałem o Grze pisząc poprzedniego posta – to może być też taka kaczka dziennikarska – jak za jakiś czas ogłoszą oficjalnie, że jednak 2 sezon będzie w 2017 to wszyscy się ucieszą, albo jeszcze o coś innego chodzi, mają np. jakieś inne plany, które by kolidowały – nie o wszystkim przecież wiemy, bo to przecież dość spora machina :)

Proszę czekać…