Danny Boyle chce sequel 28 tygodni później

Danny Boyle, promując w USA swój najnowszy film – W stronę słońca (tam premiera dopiero 20 lipca), udzielił dla MTV wywiadu, w którym wyraził chęć zrealizowania kontynuacji horroru 28 tygodni później.

Fragment wywiadu:

MTV: Zapewne studio (Fox) byłoby zainteresowane realizacją kolejnego sequela 28 dni później, może 28 lat później?

Danny Boyle: Myślałem już o tym. Jest pewien pomysł na następną część, coś co mogłoby ruszyć tą historię to przodu.

MTV: Czy zatem powróciłbyś do reżyserii tym razem?
Boyle: Nie chciałem reżyserować kontynuacji 28 dni później, ponieważ byłem za bardzo zaangażowany w W stronę słońca. Gdy już skończyłem pracę nad tym filmem, wróciłem i pomogłem w realizacji 28 tygodni później. Zrobiłem kilka zdjęć z drugą ekipą. Miło spędziłem czas na planie, naprawdę.

Danny Boyle wyreżyserował horror 28 dni później, który odniósł dość duży sukces zarówno w Europie jak i w USA. Sześć lat po premierze do kin wszedł sequel, którego Boyle jest producentem wykonawczym. Kontynuacja do tej pory na świecie zarobiła około 52 mln dolarów, a część pierwsza 82,7 mln. Zebrała ona także dość wysokie oceny zarówno od krytyków jak i zwykłych widzów.

Akcja 28 tygodni później rozpoczyna się sześć miesięcy po wydarzeniach z pierwszej części filmu. Rozpocznie się odbudowa i ponowne zaludnianie Wielkiej Brytanii. Niestety okaże się, że wirus nie został do końca zniszczony i ponownie zaatakuje. Polska premiera już 17 sierpnia.


Ronaldinho
"May the Force Be With You"