Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Dziewczyna z pociągu bije rekordy! 2

Już ponad 500 tysięcy widzów zobaczyło ekranizację bestsellera ostatnich lat Dziewczynę z pociągu. Film nie znika z ekranów od początku października i nadal przyciąga do kin tłumy. Książka opowiedziana z perspektywy trzech kobiet stała się idealnym materiałem na thriller. Poruszające wątki samotności, desperacji i walki z nałogami doskonale sprawdziły się na ekranie.

Emily Blunt w Dziewczynie z pociągu, fot. Barry Wetcher.

Od 7 października już ponad 500 tysięcy widzów obejrzało Dziewczynę z pociągu – thriller z Emily Blunt w roli głównej, który zdetronizował Zaginioną dziewczynę. Jest to ekranizacja największego bestsellera ostatnich lat. Nr 1 sprzedaży książek w Polsce od wielu miesięcy. Lider listy bestsellerów NEW YORK TIMES’A.

„Dziewczyna z pociągu” była pierwszą powieścią, którą wydała pod swoim imieniem i nazwiskiem była dziennikarka Paula Hawkins, która przekwalifikowała się na pisarkę do wynajęcia. Wcześniej napisała już kilka książek. Po publikacji w styczniu 2015 roku wymyślona przez Hawkins historia zyskała w błyskawicznym czasie miano jednej z najszybciej sprzedających się powieści – na całym świecie sprzedano ponad 15 milionów egzemplarzy książki. W pierwszym tygodniu „Dziewczyna z pociągu” osiągnęła czołowe miejsce listy bestsellerów The New York Times, pozostając w zestawieniu przez kolejny rok i przez większość tego czasu nie oddając palmy pierwszeństwa. W 2015 roku powieść została także bestsellerem internetowej księgarni Amazon, a Paula Hawkins została wyróżniona tytułem Autorki Roku przez USA Today.

Emily Blunt w filmie Dziewczyna z pociągu.

Czasem niewinne marzenia zmieniają się w przerażającą rzeczywistość.

Załamana rozwodem Rachel spędza dnie na fantazjach o pięknej parze mieszkającej w domu, który codziennie mija jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy tam coś, co wkrótce wywróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może okazać się ponad jej siły.

Dziewczyna z pociągu ciągle jest jeszcze do zobaczenia w kinach.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

KubiQ 2016-11-15

Proszę mi wytłumaczyć, co to za rekord, skoro te 500.000 widzów, to dopiero po ponad miesiącu nadawania, a sam film i tak już znika z ekranów?

miodzik KubiQ 2016-11-15

@KubiQ Właśnie rzecz w tym, że nie znika.

Proszę czekać…