Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Grand Prix dla 'Trampkarzy' Marcina Filipowicza na Tirana International Film Festival! 0

Trampkarze w reżyserii Marcina Filipowicza, krótkometrażowy dokument produkcji Wajda Studio, z Nagrodą dla Najlepszego Krótkometrażowego Filmu Dokumentalnego na zakończonym właśnie Tirana International Film Festival!

Statuetki przyznawane na Tirana International Film Festival, fot. TIFF.

Tirana International Film Festival odbył się w tym roku po raz 14. Do tej pory do selekcji festiwalu zostało zgłoszonych ponad 15 000 krótkich filmów ze 112. krajów. To największa impreza filmowa odbywająca się w Albanii, jeden z najważniejszych festiwali w regionie. TIFF ma również swoją wiosenną, dokumentalną odsłonę DocuTIFF – w tym roku Nagrodę dla Najlepszego Dokumentu Średniometrażowego otrzymał tam inny film Wajda Studio, Koniec świata w reżyserii Moniki Pawluczuk.

W oświadczeniu Jury czytamy:

Trampkarze otrzymują nagrodę za swój obserwacyjny styl i umiejętność przybliżenia widzom ambicji młodych bohaterów. To skromny i jednocześnie wnikliwy film, wyjątkowy przez naturalność głównych bohaterów, którzy zdają się nie zauważać obecności kamery.

Kadr z dokumentu Trampkarze, reż. Marcin Filipowicz.

Głównym bohaterami filmu Marcina Filipowicza są dwaj bracia, 14-letni Mateusz oraz 13-letni Łukasz, mieszkający w niewielkiej górskiej wiosce na południu Polski. Ich marzeniem jest zostać profesjonalnymi piłkarzami grającymi przynajmniej w Polskiej Ekstraklasie.

Trampkarze otrzymali w październiku 2015 roku Nagrodę dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego podczas Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych REGIOFUN w Katowicach.

W grudniu 2015 Trampkarze zostali wyróżnieni na 10. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka, w październiku 2016 otrzymali nagrodę na 5. Festiwalu Filmów Frapujących FRAPA. Film Marcina Filipowicza uczestniczył w kilkunastu festiwalach, m.in. Transatlantyk Festiwal w Łodzi, czy BAP Cine w Argentynie.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…