Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Ekranizacja bestsellerowej powieści Liz Jensen 'Dziewiąte życie Louisa Draksa' 1

Dziewięcioletni Louis Drax wyszedł cało z ośmiu wypadków, w których otarł się o śmierć, lecz czy przeżyje dziewiąty? Ten pełen mrocznych tajemnic thriller to ekranizacja bestsellerowej powieści Liz Jensen „Dziewiąte życie Louisa Draksa”. W kinach już od najbliższego piątku, 18 listopada.

Sarah Gadon, Aaron Paul i Aiden Longsworth w filmie Dziewiąte życie Louisa Draksa, fot. Doane Gregory.

Louisowi Draxowi ciągle coś się przytrafia. I nie chodzi tu o drobne nieszczęścia, lecz poważne, groźne, zagrażające życiu wypadki. Zanim skończył osiem lat, był przygnieciony, otruty, rażony prądem, doświadczył zamrożenia, złamań i tonął. Jednak z niewytłumaczalnej przyczyny wciąż żyje. Ani rodzice Louisa, ani jego psychiatra nie są w stanie rozwikłać tej zagadki.

Świętując dziewiąte urodziny z matką Natalie i ojcem, Peterem, Louis doznaje swojego najpoważniejszego wypadku. Spada z krawędzi klifu do lodowato zimnej wody i umiera przed przewiezieniem do szpitala. Lecz czy na pewno? Po dwóch godzinach w kostnicy Louis zaczyna się poruszać.

Znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do medycyny neurolog Allan Pascal decyduje się na udział w kontrowersyjnym eksperymencie, by ochronić przed niebezpieczeństwem pogrążonego w głębokiej śpiączce dziewięcioletniego pacjenta. Oczarowany piękną i tajemniczą matką chłopca, krok po kroku zapuszcza się w coraz bardziej mroczne rejony, stopniowo uświadamiając sobie, że prawdziwe zagrożenie jest dużo bliżej niż początkowo zakładał.

Sarah Gadon, Aiden Longsworth i Jamie Dornan w Dziewiątym życiu Louisa Draksa, fot. Doane Gregory.

Pascal jest zdeterminowany poznać prawdę o dziwnym przypadku Louisa. Jednak rosnąca fascynacja doktora matką chłopca, Natalie Drax, niespodziewanie utrudnia sprawy. Na dodatek Peter, ojciec 9-latka, który znika w tajemniczych okolicznościach może stanowić zagrożenie dla pozostałych.

W 9. życiu Louisa Draxa, adaptacji bestsellerowej powieści, w postać doktora Pascala wcielił się Jamie Dornan (Pięćdziesiąt twarzy Greya, Upadek), postać Natalie Drax odtwarza Sarah Gadon (Cosmopolis, Niesamowity Spider-Man 2, 22.11.63), Petera Draxa gra Aaron Paul (Breaking Bad, Need for Speed), zaś w roli doktora Pereza, psychiatry Louisa zobaczymy Olivera Platta (Frost/Nixon, X-Men: Pierwsza klasa).

Film wyreżyserował Alexandre Aja (Rogi, Wzgórza mają oczy, Blady strach), a wyprodukował Tim Bricknell (Rozstania i powroty, Kobieca Agencja Detektywistyczna nr 1) i Shawn Williamson (Wywiad ze Słońcem Narodu, Pół na pół) oraz Rosanne Korenberg (Szkolny chwyt, Pułapka) i Zanne Devine (Łatwa dziewczyna, Pan Holmes) jako producenci wykonawczy. Producentem filmu jest Max Minghella, który debiutuje także jako scenarzysta w tej adaptacji powieści Liz Jensen.

Aiden Longsworth i Jamie Dornan w Dziewiątym życiu Louisa Draksa, fot. Doane Gregory.

Film 9 życie Louisa Draxa może się poszczycić nie tylko pierwszorzędną obsadą, ale też imponującym, olśniewającym wizualnie światem, w którym aktorzy wcielają się w swoich bohaterów. Jak mówi reżyser:

Każda lokalizacja miała w sobie coś unikalnego i zaskakującego dla oka, co moim zdaniem jest integralną częścią tej opowieści oraz konsekwencją stylu, w jakim Max napisał adaptację książki. Nigdy przedtem nie czytałem tak wizualnego scenariusza. A moim zadaniem jako reżysera było przenieść go na ekran w jeszcze bardziej spektakularnym stylu.

Na film zapraszamy do kin już od najbliższego piątku, 18 listopada 2016 roku, a poniżej zobaczcie polski zwiastun tego obrazu:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…