Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Reboot Gwiezdnych wrót nie powstanie 0

Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla fanów Gwiezdnych wrót, którzy czekali na filmowy reboot. Hollywoodzki producent, Dean Devlin oznajmił, iż projekt został anulowany.

Jakiś czas temu Dean Devlin i Roland Emmerich oznajmili, iż planują zrebootować kultowy film sci-fi. Miał być to pełnoprawny reboot, który ominąłby również seriale Gwiezdne wrota: Atlantyda oraz Gwiezdne wrota: Wszechświat. Niestety, nic z tych rzeczy.

To wszystko dobrze wyglądało przez ostatnie kilka miesięcy, jednak teraz jest zdecydowanie odwrotnie. Jest wiele rzeczy, które muszą ze sobą współgrać w tym samym momencie. I był taki okres, gdzie myślałem, że wszystko gra, ale potem to się rozpadło.

powiedział Devlin

Producent twierdzi, że głównym powodem takiego stanu rzeczy jest współczesny sposób tworzenia kina, gdzie najważniejsze są pieniądze oraz pragnienie zapoczątkowania franczyzy. Przez to nie poświęca się aż tak dużej uwagi końcowemu produktowi, czyli filmowi.

To jeden z powodów, ja sam wolę niezależność w swojej pracy. Słuchajcie, jeśli wszystko poszłoby zgodnie z planem, to myślę, że fani Gwiezdnych wrót polubiliby ten film. Jeśli jednak byśmy to popsuli, to wtedy odrzuciliby to. Nie chcę tego robić, jeśli myślę, że coś może pójść nie tak i to jest właśnie jeden z powód, który nas zatrzymuje.

dodaje producent oryginalnego filmu

Warto przypomnieć, że Gwiezdne wrota z 1994 były kinem niezależnym, które powstało bez pomocy wielkiego studia. Dzisiaj sytuacja jest jednak zgoła inna.

Teraz studia są w to wszystko zaangażowane, wówczas jest wiele głosów, które mówią ci co należy zrobić. Może z tego wyjść coś wielkiego, ale to już nie będzie twoja pierwotna wizja, którą chciałeś zrealizować. To jest właśnie najbardziej przerażająca rzecz, jeśli chodzi o tego typu współpracę.

zakończył Dean Devlin

Jak widać powody producentów są dosyć jasne i klarowne. Można się z nimi zgadzać lub też nie. Trzeba jednak szanować twórców za to, że chcą stworzyć film po swojemu, a nie tak jak życzą sobie tego hollywoodzkie wytwórnie. A Wy jak uważacie?

Źrodło: Empire

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Wafel88 2016-11-17

Mam nadzieję, że ktoś wskrzesi te uniwersum…

Proszę czekać…