Grand Prix dla Kasperskiego w Parnu 0

Na zakończonym w sobotę festiwalu Parnu International Documentary and Anthropology Film Festival film Nasiona otrzymał Grand Prix.

Na Estońskim festiwalu wcześniejsze Grand Prix zdobywały takie filmy jak Before Flying Back to Earth, Trzy Pokoje Melancholii, oraz I nie opuszczę cię aż do śmierci Macieja Adamka.

Kadr z filmu Nasiona 2006Kadr z filmu Nasiona 2006

Film wyprodukowany przez Krzysztofa Kopczyńskiego, ze zdjęciami Szymona Lenkowskiego, muzyką Philipa Glassa i montażem Tymka Wiskirskiego, zdobył juz kilkanaście nagród na całym świecie. Po nagrodzie w Krakowie i prestiżowym pokazie na INPUT 2006 w Tajpej, film objechał pięć kontynentów i wszędzie będąc tak samo ciepło odbieranym, przynosił swoim twórcom kolejne nagrody. W maju film został zaprezentowany na festiwalu w Cannes w ramach przeglądu Tous les cinemas du monde.

Wojciech Kasperski obecnie jest tuż przed zdjęciami do swojego kolejnego filmu, którego akcja dzieje się na Dalekim Wschodzie Syberii, w dorzeczu Kołymy. Autorem zdjęć będzie Radosław Ładczuk, a film produkuje Dawid Janicki.

Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…