Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Będzie białoruski film o 'bandytach z Armii Krajowej' 0

Zakończyły się właśnie zdjęcia do filmu "Ślady na wodzie", który jest tworzony przez państwową wytwórnie Belarusfilm. Produkcja będzie opowiadała o walce sowieckiej bezpieki z Armią Krajową.

Scenariusz do filmu został napisany w oparciu o powieść "Obcy wśród swoich" autorstwa Mikołaja Ilińskiego. Jak podkreśla autor książki jest ona jak najbardziej oparta na faktach. Niestety polscy żołnierze tacy jak major Jan Piwnik ps. "Donat" czy porucznik Czesław Zajączkowski ps. "Ragnar" są przedstawiani tam jako zbrodniarze.

Akcja filmu będzie rozgrywała się w 1947 roku na terenach zachodniej Białorusi. Tamtejsza milicja musi walczyć z rozproszonymi oddziałami bandytów, przywracać pokojowe życie i porządek na zrujnowanej przez wojnę ziemi. Taki komunikat dotyczący fabuły podała wytwórnia Belarusfilm. Scenariusz do filmu powstawał przez osiem lat, a jego autorem jest Andriej Gołubiew. Co ciekawe tekst powstał we współpracy z MSW.

Produkcja ma zadebiutować w białoruskich kinach w marcu przyszłego roku. Właśnie wtedy białoruska milicja będzie obchodziła setną rocznicę. Co o tym sądzicie?

Źrodło: Wyborcza

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…