Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Poruszające 'Fale' z autentycznymi bohaterkami jak w 'Cześć, Tereska' 1

Poruszające Fale Grzegorza Zaricznego – twórcy nagrodzonego Grand Prix na Sundance Film Festival za produkcję Gwizdek oraz wielokrotnie wyróżnianego na polskich festiwalach, w tym na Nowych Horyzontach oraz w Gdyni.

Anna Kęsek i Katarzyna Kopeć w filmie Fale, fot. Mirosław Sosnowski/Studio Munka/SFP.

Reżyser jest laureatem Talentu Trójki w kategorii film (Nagroda Programu 3 Polskiego Radia). W Falach, podobnie jak w nagrodzonym Złotymi Lwami Cześć, Tereska Roberta Glińskiego – postaci głównych bohaterek zostały odegrane przez niezwykle utalentowane, ale nie będące zawodowymi aktorkami dziewczyny. Nowy obraz Grzegorza Zaricznego znalazł się w prestiżowym gronie filmów prezentowanych w ramach Konkursu Głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach oraz 41. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Bohaterkami są dwie autentyczne dziewczyny, Ania i Kasia, które za pomocą języka filmu fabularnego postanowiły poprzez swoje postacie opowiedzieć o losie wielu dziewczyn podobnych do nich. Dziewczyn, które potrzebują być zauważone i zrozumiane

powiedział Grzegorz Zariczny.

Jolanta Olszewska i Katarzyna Kopeć w filmie Fale, fot. Mirosław Sosnowski/Studio Munka/SFP.

Ania (Anna Kęsek) i Kasia (Katarzyna Kopeć), siedemnastolatki wchodzące w dorosłość, chcą wybić się z rodzinnego miasta i zmienić swoje dotychczasowe życie. Marzą, aby zostać zawodowymi fryzjerkami. Póki co odbywają praktyki w niewielkim salonie. Zmiany, o których marzą wymagają wiele wysiłku i rodzą poważny konflikt z otoczeniem. Między dziewczynami rodzi się głęboka więź. Niespodziewanie na drodze Ani staje matka (Jolanta Olszewska), z którą dziewczyna od lat nie miała kontaktu.

W obsadzie Anna Kęsek, Katarzyna Kopeć, Tomasz Schimscheiner, Jolanta Olszewska, Edyta Torhan, Beata Schimscheiner, Artur Krajewski. Fale w kinach od 9 grudnia 2016 roku. Poniżej prezentujemy zapowiedź filmu:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…