Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Przedpremierowy pokaz filmu Sully Clinta Eastwooda 0

W Kinie Atlantic na tydzień przed premierą odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu Sully. Najnowszy obraz Clinta Eastwooda to historia Chesleya "Sully`ego" Sullenbergera, pilota, który bohatersko wylądował uszkodzonym i wypełnionym przerażonymi pasażerami samolotem na rzece Hudson.

Tom Hanks i Aaron Eckhart w filmie Sully, fot. Warner Bros. Pictures.

15 stycznia 2009 roku cały świat był świadkiem „Cudu na rzece Hudson”, kiedy to kapitan „Sully” Sullenberger (Tom Hanks) posadził uszkodzony samolot na zimnych wodach rzeki Hudson, ratując życie 155 osobom znajdującym się na pokładzie. Jednak, mimo że opinia publiczna i media głośno wychwalały Sully’ego za jego wyjątkowe umiejętności lotnicze, w czasie śledztwa zostały ujawnione fakty, które mogły zniszczyć jego reputację i karierę.

W filmie Sully występują również Aaron Eckhart (Olimp w ogniu, Mroczny Rycerz) jako drugi pilot Sully’ego, Jeff Skiles, oraz nominowana do Oscara Laura Linney (Rodzina Savage, Kinsey, serial Słowo na R stacji Showtime) w roli żony Sully’ego — Lorraine Sullenberger.

Laura Linney jako Lorraine Sullenberger, fot. Warner Bros. Pictures.

Przedpremierowy pokaz filmu Sully odbędzie się 25 listopada, godz. 20:45 – KUP bilet już dziś (kliknij tutaj)

Film w kinach do obejrzenia będzie od 2 grudnia 2016 roku.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…