Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Box Office: Newt Scamander zaczarował widzów na całym świecie 0

Ta informacja nie powinna nikogo dziwić. Newt Scamander, czyli główny bohater widowiska Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć zaczarował widzów na całym świecie!

Produkcja wyreżyserowana przez Davida Yatesa trafiła w miniony weekend do 63 krajów. Film zarobił 119,8 mln dolarów i dzięki temu na świecie obraz ma już ponad 143 mln. Jeśli dodamy do tego także wpływy z amerykańskiego rynku, to na koncie filmu znajdziemy znakomite 218,3 mln dolarów! Wynik jest naprawdę zadowalający, tym bardziej, że analitycy szacowali, iż Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć zarobią w pierwszy weekend globalnie 200 mln.

Co ciekawe aż w 11 krajach produkcja pobiła rekord otwarcia magicznej serii. Stało się tak między innymi w Rosji i Brazylii. Najwięcej pieniędzy udało się jednak zarobić w Wielkiej Brytanii. 18,3 mln dolarów, które zarobił film są tym samym nowym rekordem tegorocznego otwarcia. Na kolejnych pozycjach znalazły się między innymi Korea Południowa (10,5 mln dolarów), Niemcy (8,9 mln dolarów) oraz Rosja (8,1 mln dolarów).

Warto także odnotować, że Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć nadal mają przed sobą kilka sporych rynków. Największym z nich są Chiny, gdzie produkcja z pewnością zarobi kolejne potężne pieniądze. Premiera widowiska w chińskich kinach już 25 listopada.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…