Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Będzie kolejna ekranizacja Diuny 1

Studio Legendary Pictures doszło do porozumienia ze spadkobiercami Franka Herberta, autora kultowego cyklu "Diuna". Dzięki umowie, jaka została podpisana pomiędzy dwoma stronami, możliwe jest stworzenie filmu kinowego, jak i serialu. Tak, więc pod tym względem hollywoodzka wytwórnia będzie miała dowolność wyboru.

W Hollywood od dawna mówi się o kolejnej ekranizacji legendarnej serii Herberta. Ostatnia próba – niestety nie udana – miała miejsce w 2011 roku, kiedy to zainteresowany projektem był francuski filmowiec, Pierre Morel. Pierwsza i jak na razie jedyna ekranizacja to film Davida Lyncha z 1984 roku.

Na pustynnej planecie wydobywany jest surowiec, niezwykle ceniony w galaktyce. Rządy na planecie sprawuje krwiożerczy władca, konsekwentnie wyniszczający jej rdzenną ludność. Do walki z nim staje zbawca, którego przyjście oznajmiła przepowiednia wiele pokoleń wstecz.

Źrodło: ComingSoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Darth_Artur 2016-11-22

Jest jeszcze Diuna Jodorowskiego, najlepszy film sci-fi który nigdy nie powstał.

Bluejohn_26 2016-11-22

Jest jeszcze miniserial "Diuna" z 2000 roku oraz jego kontynuacja pt.: "Dzieci Diuny" zrealizowana trzy lata później przez ówczesny Sci-Fi Channel (Syfy).

Proszę czekać…