Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Z innego świata - Marion Cotillard między miłością a szaleństwem 1

Laureatka Oscara Marion Cotillard w poruszającej i pełnej emocji opowieści o kobiecie, która pragnęła miłości. Nominowana do Złotej Palmy w Cannes francuska produkcja na podstawie sprzedanej w setkach tysięcy egzemplarzy fascynującej powieści Mileny Agus. Z innego świata w kinach od 9 grudnia!

Marion Cotillard w filmie Z innego świata, reż. Nicole Garcia.

Scenariusz filmu powstał na podstawie bestsellerowej powieści "Mal di pietre". Autorką książki jest Milena Agus. Za kamerą produkcji stanęła laureatka Cezara i jedna z najciekawszych reżyserek francuskiego kina, Nicole Garcia (Plac Vendome). Światowa premiera Z innego świata odbyła się podczas tegorocznego festiwalu w Cannes, gdzie obraz walczył o Złotą Palmę w Konkursie Głównym.

W filmie obok nagrodzonej Oscarem francuskiej aktorki Marion Cotillard (Niczego nie żałuję – Edith Piaf, Sprzymierzeni) wystąpili również Louis Garrel (Marzyciele, Zwyczajni kochankowie, Moja miłość) oraz Àlex Brendemühl (Mama, Anioł Śmierci).

Marion Cotillard i Àlex Brendemühl w filmie Z innego świata, reż. Nicole Garcia.

Gabrielle pochodzi z małego miasteczka na południu Francji, gdzie marzenia o prawdziwej, przepełnionej namiętnością miłości uchodzą za skandaliczne i szalone. W czasach, w których liczą się przede wszystkim stabilizacja i bezpieczeństwo, rodzice dziewczyny, wbrew jej woli, wydają ją za mąż za José, uczciwego i pracowitego hiszpańskiego farmera.

Kiedy po latach spokoju u boku męża, Gabrielle wyjeżdża do uzdrowiska w Alpach i poznaje tam André, przystojnego żołnierza, który rozpala w niej od dawna skrywane żądze, w jej życiu na nowo pojawiają się pasja i namiętność. Tym razem Gabrielle jest zdeterminowana, by podążać za swoimi pragnieniami.

Louis Garrel i Marion Cotillard w filmie Z innego świata, reż. Nicole Garcia.

Film Z innego świata w polskich kinach pojawi się od 9 grudnia 2016 roku. Tymczasem prezentujemy polski zwiastun tej produkcji:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…