Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Sok z żuka 2 prawdopodobnie nigdy nie powstanie 0

Podobnie jak Goonies, Sok z żuka jest jedną z nielicznych produkcji z lat 80., która nigdy nie doczekała się żadnej kontynuacji. Choć w mediach co jakiś czas pojawia się informacja dotycząca potencjalnego Soku z żuka 2, odtwórca jednej z głównych ról, Michael Keaton, stwierdził, że nic nie wie o procesie preprodukcji sequela, nie ma w nim zagrać i wątpi, czy taki film w ogóle powstanie.

Według Keatona, był on jednym z pierwszych zwolenników powstania kontynuacji. W ciągu ostatniego roku przypływ informacji o powstaniu Soku z żuka 2 nasilił się. Plany na produkcję potwierdził sam Tim Burton, a gwiazda „jedynki”, Winona Ryder, stwierdziła, że znów wcieli się w postać Lydii. W styczniu Seth Grahame-Smith wyznał też, iż napisze scenariusz filmu.

Seth Grahame-Smith przez cały czas utrzymywał, iż jest w dobrym kontakcie z Michaelem Keatonem, jednak aktor stwierdził, że nie jest to do końca prawda. Odtwórca postaci Beetlejuice’a chciałby, aby Sok z żuka 2 faktycznie powstał, lecz uważa, że jest już za późno na kręcenie sequela.

Cholernie dobrze uczestniczyło mi się w produkcji tego filmu. Gdyby nigdy nie powstał żaden inny film, w którym brałbym udział, ktoś śmiało mógłby powiedzieć: Nigdy nie stworzono już czegoś takiego [jak Sok z żuka]. Zawsze naciskałem, że moglibyśmy zrobić jego kontynuację. Trwało to wiele, wiele lat, a oni nigdy nie zdecydowali się na sequel. Podkreślam – to nie miało nic wspólnego ze mną i Timem!

mówi Keaton

Aktor stwierdził też, że Sok z żuka 2 powinien powstać najpóźniej 20 lat po swoim pierwowzorze. W 2018 roku minie już 30 lat od dnia premiery "jedynki".

Mógłbym powrócić po 20 latach… Może jeszcze dłużej… Może byłem jedynym, któremu tak naprawdę zależy… Mógłbym powiedzieć: Gdybym mógł zrealizować w życiu tylko jeden remake, byłby nim Sok z żuka. Powiedziałem to zresztą 20 lat temu, lecz wtedy nikt mnie nie słuchał. Teraz wszyscy mówią do mnie: Stary, słyszałem, że znów tam wystąpisz!, a ja im odpowiadam: Nie wiem, o czym mówisz… Czy ja oszalałem? Dlaczego wszyscy pytają mnie o to?

A Wy? Czy chcielibyście zobaczyć kontynuację kultowego filmu Tima Burtona?

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…