Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Zdjęcia do drugiego sezonu serialu HBO Wataha już trwają! 1

W Bieszczadach trwają zdjęcia do drugiego sezonu serialu HBO Wataha. Na planie są już reżyserzy Kasia Adamik i Jan P. Matuszyński, a także aktorzy Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Dagmara Bąk i Matylda Damięcka. Mamy dla Was pierwsze fotosy i pierwszy teaser drugiego sezonu.

Na planie drugiego sezonu Watahy, fot. Krzysztof Wiktor.

Zdjęcia do Watahy ruszyły 9 października i potrwają do przyszłego roku. Reżyserami drugiego sezonu są Kasia Adamik (Bez tajemnic, Wataha I) oraz Jan P. Matuszyński (Deep Love, Ostatnia rodzina). Autorem zdjęć do serialu jest ponownie Tomasz Augustynek. Producentami ze strony HBO PolskaBogumił Lipski i Izabela Łopuch (executive producer). Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young. Producentami ze strony ATM GRUPAArtur Kowalewski i Andrzej Muszyński.

Bieszczady to magia, czar i tajemnica. To dla mnie jeden z wielu powodów, dla którego warto się spotkać z Watahą. Przy pierwszym sezonie byłem tylko widzem, a teraz z przyjemnością wchodzę w świat pograniczników jako reżyser i widzę, ile jeszcze mamy do opowiedzenia – mówi Jan P. Matuszyński, jeden z reżyserów serialu. – Tutaj mierzenie się z przyrodą na każdym kroku – w śniegu, błocie, lesie czy w górach – nadaje rytm do stworzenia bardzo intrygującej i nieco mroczniejszej niż poprzednio historii. Myślę, że wszyscy będą zaskoczeni, w którą stronę poszliśmy. Każdego dnia na planie, stojąc często po kolana w śniegu, cieszę się jak dziecko. To piękna przygoda, której efekty wszyscy będą mogli podziwiać w serialu.

Zobaczcie galerię zdjęć z planu autorstwa Krzysztofa Wiktora, na których przy pracy można dostrzec zarówno reżyserów – Kasię Adamik i Jana P. Matuszyńskiego – jak i aktorów – Leszka Lichotę, Aleksandrę Popławską, Dagmarę Bąk i Matyldę Damięcką:


Drugi sezon serialu HBO Wataha składa się z sześciu odcinków. Premiera drugiego sezonu serialu w HBO zaplanowana została na 2017 rok. Tymczasem poniżej zobaczcie pierwszą teaserową zapowiedź serialu:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…